За декілька років Світовий океан може піднятися на дві висоти пам'ятника Слави у Полтаві

Збільшення рівня води на 20 метрів – такі прогнози дають вчені через зміну клімату на Землі. Про ці проблеми у Полтаві говорили в суботу на Дні дій. Аби унаочнити розповідь, біля музичного училища встановили арт-теплицю.

У 5 країнах світу та 10 містах України в суботу відбувся День дій. Його організатори звертали увагу людей на проблеми зміни клімату. У Полтаві  розповідали про них і показували в арт-теплиці. Заходити туди організатори запрошували містян, знімаючи рожеві окуляри. Всередині – картини того, як через зміни клімату Земля втрачає своє обличчя. Зникають природні ресурси, тануть льодовики, підвищується рівень Світового океану. Для наочності тут – і пам'ятник Слави у Полтаві.

Марина Цигрик, координаторка Дня дій у Полтаві

- Вчені прогнозують підняття рівня океану на 20 метрів. Ми підрахували приблизну висоту нашого пам'ятника Слави – 10 метрів. Тобто, це означає, що підняття рівня океану може становити два таких розміри нашого Орла.

Через зміни клімату підвищується і температура повітря. Близько 2 градусів у плюс на прикладі цієї теплиці відчувається добре. Страхітливі картинки на її стінах підсилюють ефект.

Іван Підгайний, художник

- Розписав її такими простими речами, які мені першими спали на думку. Це прості зображення – хмарки, черепки, хмарки, з яких ллється бруд, – прості зображення, але вони напряму вказують, що наш клімат змінюється, і все це призведе до катастрофи.

А ще художник Іван залишив свій меседж на цьому плакаті.

Іван Підгайний, художник

- Я там записав, що Полтава – це духовна столиця України, і вона повинна бути на чолі, в аванграді усіх цих змін, які відбуваються в країні. І тому полтавці мають брати ініціативу в свої руки і починати зі свого міста, а також залучати інші області України.

Дійсно, кажуть еко-активісти, людина напряму може впливати на зміни клімату: причому як в позитивному, так і негативному плані.

Марина Цигрик, координаторка Дня дій у Полтаві

- В поганому сенсі – це насправді жити, як ми сьогодні живемо: не сортувати сміття, купувати купу всього непотрібного. Ми закликаємо людей жити свідомо: свідоме споживання, сортування сміття, збереження енергії, переміщатися велосипедом, і взагалі думати про кожну нашу дію, до чого може це призводити.

У рамках Дня дій у Полтаві також провели вуличну лекцію, присвячену свідомому споживанню.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію