Школа із селища на Полтавщині хоче першою випробувати на собі нову українську школу

Така, нагадаємо, за планами Міністерства освіти, має розпочати роботу у державі з 2018 року. На рік раніше систему апробовуватимуть 100 закладів у різних регіонах. Стартуватиме підготовка 1 вересня і вважатиметься пілотним проектом. У селищі міського типу Семенівка, де вже встигли об'єднатись у територіальну громаду, кажуть: будуть однією із 4 шкіл в області, де випробують нову школу.

Журналістів у Семенівській школі, вона ж – НВК №2, зустрічають, як найпочесніших гостей.

Школу звели у 80-році. Зараз тут більше 350 учнів. 10 років тому, знаючи про те, що буде зменшення мережі, відкрили дошкільну групу. Коли ще не було шкільних автобусів, зробили інтернатний клас для старшокласників.  

Зараз готуються взяти участь у пілотному проекті з реалізації державних стандартів початкової школи, розповідає директор закладу Любов Михайлівна. 

Любов Шудря, директор Семенівського НВК №2

- Як ви знаєте, через рік наші діти підуть до 1 класу за 12-річним терміном навчання. А ми на рік раніше – 4 школи в області першопрохідцями, так скажімо, будемо. Побачимо наяву ці стандарти: які плюси, які мінуси. І потім будемо ділитись досвідом, аби більш якісно впоралися із державними стандартами вже інші школи.

В обласному департаменті говорять: точно школи ще не визначені, бажаючі тільки подали свої заявки. Їх визначать в Міністерстві освіти. Але полтавці кажуть: хочуть спробувати нову українську школу. 

Любов Шудря, директор Семенівського НВК №2

- Я надіюсь на те, що, можливо, якісь програмові засоби нам будуть видані. Чи електронні підручники. Будуть навчатися вчителі. За нашою школою буде закріплено відділ освіти – методист і хтось з області, та щомісяця вони їздитимуть на начитки, підвищуватимуть кваліфікацію, курси перепідготовки.

Невмотивовані вчителі, надбагато інформації для учнів і застарілі наочності – у першу чергу це хочуть побороти в школах. Зокрема, з освітніх субвенцій зараз модернізують природничо-математичні кабінети.

Лілія Гриневич, Міністр освіти і науки України

- Минулого року ми дали на це 200 мільйонів гривень. Цього року – 300 мільйонів гривень. І в результаті – у Полтавській області придбано вже достатньо багато цих кабінетів. Уже 99 за три попередні роки. А на цей рік знову 26,8 мільйонів гривень виділяється саме на покращення бази вивчення природничих наук.

Перші п'ять комп'ютерів учням Семенівського НВК купили кілька років тому, продавши буряки. Загалом, самі надбали 2 комп'ютерні класи. А нині з держкоштів почали отримувати обладнання для модернізації чотирьох кабінетів природничих дисциплін. Цьогорічна сума – 4,5 мільйона. Два тижні тому надійшла перша сучасна техніка, яка зможе вразити сучасних дітей.

Валентина Буряк, вчитель біології Семенівського НВК №2

- Ми тільки почали освоювати цю техніку. Звичайно, нам знайома, але у такій комплектації ми бачимо її вперше. Наприклад, така цифрова веб-камера дозволяє транслювати підручник на екран. Це дуже зручно. Дошка досить проста у використанні. Легка. На ній можна працювати як маркером, так і виводячи всю інформацію.

Є тут і речі, яких немає у міських школах. Наприклад, кожен учень зможе виміряти тиск і вивести все це на екран у вигляді графіка.

Валентина Буряк, вчитель біології Семенівського НВК №2

- Це вимірювальні комплекси, які допомагають проводити багато практичних і лабораторних робіт. Таких комплексів 15, і для вчителя. Для вчителя є ноутбук, і 15 нетбуків для дітей. Є мікропрепарати і сучасні електронні мікроскопи.

І така комплектація – у кожному з 4 класів. 

Із недоліків, кажуть у закладі, – це протікання фасаду, але готують документи на утеплення будівлі. І ще думають про ремонт стеренької спортзали. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію