У Полтаві оголошується «мозковий штурм»

Міська влада збирає кращі ідеї, які можна втілити за програмою «Бюджет участі». Мешканці мають два тижні, аби визначитися із тим, що нового та корисного для суспільства можна зробити у Полтаві. Зустрічі із активними громадянами цього тижня відбулися у всіх районах міста.

Принципи партиципаторного бюджетування, або Бюджету участі, народилися на американському континенті.

Артем Іванюк, фахівець КО «Інститут розвитку міста»

- У Бразилії ще у 80 роках минулого сторіччя цей проект був розпочатий. Після того, як світова громада побачила, що це працює, що це ефективно, підхопила вже і Північна Америка, і країни Європи. Вже більше 300 міст по всьому світу активно користуються цим Бюджетом участі.

Серед них з минулого року – і Полтава. Завдяки цьому проекту мешканці міста частину коштів з бюджету можуть розподілити на власний розсуд – встановити новий дитячий майданчик, здійснити благоустрій скверу поблизу свого будинку, поліпшити велоінфраструктуру тощо.

Артем Іванюк, фахівець КО «Інститут розвитку міста»

- Сама людина обирає, що необхідно їй, чому вона сплачує податки, чому вона живе у цьому місті і що місто може зробити саме для неї, для цієї громади. Тобто я обираю, що це необхідно, я за це працюю, я проводжу кампанію інформаційну, але потім місто і влада повинна, зобов'язана це реалізувати.

Приблизно за два тижні, кажуть у міській раді, полтавці зможуть подавати нові проекти. Як правильно це робити, на зустрічах із депутатами, громадськими діячами, представниками органів самоорганізації населення пояснює секретар Полтавської міської ради Оксана Деркач.

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради

- У кожній районній раді зустрічаюся з цими людьми і розповідаю їм, як працювати: де отримати інформацію, хто контактна особа, які етапи, які умови, як проходить голосування, тобто ще раз нагадую про те, яким чином діє цей проект.

Минулого року полтавці активно подавали проекти та голосували за них. Із 57 запропонованих на розгляд мешканців ідей 12 стали переможцями, а отже – отримали шанс на те, аби бути реалізованими.

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради

- Кошти на них сесією затверджені, виділені структурним підрозділам. Один із них – це «У здоровому тілі – здоровий дух» – вже розпочав реалізовуватися. По інших проектах виготовляється проектно-кошторисна документація, і я думаю, що до моменту голосування за нові проекти ці будуть реалізовані.

На зустрічі із Оксаною Деркач завітали і досвідчені автори проектів, і ті, хто вперше будуть заявляти про свою ідею.

Сергій Герус, голова ОСН «Яр»

- У минулому році я подавав проект на будівництво спортивного майданчика на території нашого селища. Оскільки в нас більше 1000 дворів, а майданчика спортивного немає жодного. У минулому році я подавав цей проект, але програв. У цьому році з урахуванням своїх помилок буду намагатися вигравати.

Благоустрій громадського простору, ремонт вулиць, проведення фестивалів і конкурсів, вирішення соціально значущих питань – полтавці мають широке поле тематики можливих проектів.

Дмитро Задворкін, голова Шевченківської районної у м.Полтаві ради

- Наш район як найбільший, найбільша кількість людей у ньому проживає, тому тут потрібно і більше проектів від громади. Дуже багато речей потрібно, це і спортивні майданчики, і дитячі, різні зелені зони відпочинку, тому тут наша громада, громада Шевченківського району, дуже багато віднайде.

Участь у конкурсі «Бюджет участі» можуть брати лише жителі міста, яким виповнилося 16 років. Для подачі власної ідеї необхідно заповнити форму подання проекту, яка розміщена на сайті міської ради, зібрати 15 підписів на підтримку проекту та подати його до «Інституту розвитку міста».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію