Війна на Донбасі залишила без батьків більше 75 хлопчиків та дівчаток з Полтавщини

Діти загиблих учасників АТО сьогодні вдень каталися містом, для них були екскурсії та частування. Таким чином зі святом їх привітала одна із громадських організацій Полтави.

Музей важкої бомбардувальної авіації на території колишньої авіабази «Полтава-4» з'явився завдяки ентузіазму колишніх льотчиків. Донедавна тут базувалася 13 гвардійська Дніпропетровсько-Будапештська ордена Суворова важка бомбардувальна авіадивізія. У музеї під відкритим небом можна побачити літаки, крилату ракету та авіабомби. У залах, а їх цілих 13, – експонати часів Другої світової. 

Деякі експонати подарували ветерани, багато чого знайшли на території Полтавщини, а речі, що стосуються операції «Френтік», подаровані зі столиці. Усе цінне для історії дальньої авіації та полтавського аеродрому.  

Олексій Кравчук, екс-начальник штабу 13-ї гвардійської Дніпропетровської дивізії 

- З полтавського аеродрому вийшли практично всі командуючі дальньою авіацією, всі командуючі корпусів, всі літали тут. В нас було 67 Героїв Радянського Союзу і 1, Синько Василь Васильович, – двічі Герой Радянського Союзу.

Сьогодні тут – діти загиблих атовців та учасників бойових дій. 

Екскурсію для них влаштувала громадська організація «Родини загиблих учасників бойових дій Полтавщини». 

Іван Петренко, голова ГО «Родини загиблих учасників бойових дій Полтавщини»

- День розпочався о 9 годині сніданком в Мак-Дональдсі, потім була цікава екскурсія до Краєзнавчого музею, відвідування альтанки. Для наших діток ми виготовили такий от значок «Мій тато – герой».

Такий значок має і Катруся Крутько з Лубенщини. Вона – донька розвідника 17 окремої танкової бригади, її тато героїчно загинув під Маріуполем у 2014. Дівчинка тут з мамою, старшу сестру залишили вдома. 

Валентина Крутько, мама

- Дар'я в нас випускниця, готується до завтрашнього здавання ЗНО, тому пріорітет розставлений на навчанні.

Після музею на дітей чекає обід у військовій частині і ляльковий театр. Всього війна на Сході залишила без батьків 75 дітей з Полтавщини. На екскурсію до Полтави приїхали сім'ї з Котелевського, Глобинського та Лубенського районів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію