Статистика дитячої злочинності, нещасні випадки та правила безпечної поведінки

Тематично розширений брифінг сьогодні відбувся в Головному управлінні національної поліції. Для журналістів – інформація про стан дитячих правопорушень, дітям – рекомендації щодо правил безпеки на літніх канікулах

4 місяці та 89 кримінальних правопорушень – така статистика дитячої злочинності у Полтавській області. Найпоширенішими є крадіжки.

Ірина Карюк, начальник відділу ювенальної превенції ГУ НП у Полтавській області 

- Це, здебільшого, підлітковий вік. Менші дітки, вони більш контрольовані батьками. Це вік самоствердження, бунтарства, самовираження. Коли дитині не вистачає самоствердження вдома, вона його десь шукає.

По іншу сторону злочинності знаходяться нещасні випадки, що пов'язані з дітьми. Із початку року зафіксовано 2 падіння з будинків, 2 факти укусів собак та 6 отруєнь хімікатами – бензином, миючими засобами, фарбою для волосся.

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП в Полтавській області

- В період літнього відпочинку дуже складно спрогнозувати, як поведе себе дитина вдома. Безпека на побутовому ґрунті залежить в переважній більшості від батьків.

Потенційно небезпечними для дітей є москітні сітки, які мають мінімальну фіксацію, відкриті балкони, велотранспорт та водойми. Окрему увагу варто приділити правилам безпечної поведінки з собаками. 

Андрій Смолінський, керівник Кінологічного центру ГУ НП в Полтавській області

- Навіть найменші дітки можуть правильно поводити себе із собаками, більш того, давати їм якісь команди.

«Місце!», «Стояти!» чи «Сидіти» – це 3 основні команди, які мають зупинити вороже налаштовану собаку.

Та іноді контакт людини із чотирилапим приносить перемогу. Наприклад, Данил разом з німецькою овчаркою здобув призове 3 місце на Всеукраїнських змаганнях юних кінологів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію