У Полтаві – нове консульство

У Полтавському національному технічному університеті ім.Ю.Кондратюка з'явилося представництво Почесного консульства Чорногорії в Україні. У його відкритті взяла участь Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Що полтавське представництво консульства Чорногорії дасть студентам технічного університету - дивіться у наступному сюжеті.

Із пишним букетом рожевих півоній у національному технічному університеті зустрічають Міністра освіти і науки України Лілію Гриневич. Посадовець у виші має відповідальну місію - бере участь у відкритті Полтавського представництва консульства Чорногорії в Україні.

Лілія Гриневич, Міністр освіти і науки України

- Для України Європа - це рідний дім, як і для Чорногорії. Я переконана, що між нами ще більше близькості, ніж ми думаємо насправді. І до кінця ще українці, і так само чорногорський народ, ще не відновили до кінця всі ці сполуки, всі ці нитки історичні, які нас об'єднують, і зокрема, нитки ментальні.

Чорногорії, як і Україні, свого часу довелося боротися за свою незалежність, кажуть учасники заходу.

Станіслав Довгий, Почесний консул Чорногорії в Україні

- 21 червня - це дата - День незалежності Чорногорії. 2006 року у Чорногорії відбувся референдум, і 55% громадян Чорногорії проголосувало за незалежність Чорногорії.

Представництво Чорногорії в Україні діятиме на базі технічного університету та зміцнюватиме зв'язки між двома країнами.

Предраг Міловіч, Почесний консул України в Чорногорії

- Створить кращі умови для розвитку науки, мистецтва і культури через систему обміну інформацією і кадрами, новими спільними проектами, які відкриють більші можливості для збереження цих молодих людей тут, забезпечуючи їм гарні умови для життя і праці.

В університеті ж кажуть: відкриття представництва Чорногорії дозволить зміцнювати міжвузівські зв'язки із вищими навчальними закладами цієї країни, сприятиме студентському обміну.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію