Громадсько-політичний рух «Справедливість» – проти внесків до благодійних фондів при лікарнях

Його активісти запевняють: гроші, які пацієнти буцім-то добровільно сплачують, напряму не впливають на якість їхнього лікування. Боротися з цією несправедливістю вони збираються шляхом інформаційної акції.

Своїм основним завданням Громадсько-політичний рух «Справедливість» називає боротьбу із корупцією. Одна з найбільш корумпованих сфер, на переконання її учасників, – галузь охорони здоров'я.

Євгеній Мартосенко, голова Полтавського обласного осередку Громадсько-політичного руху «Справедливість»

- Усі зіштовхувалися із такою ситуацією, коли в лікарнях за медичне обслуговування вас просили кошти. Одним із найрозповсюдженіших – це є благодійний фонд, благодійні внески. Ми все це знаємо прекрасно. І ми знаємо також, що на сьогоднішній день державою передбачено безкоштовне медичне обслуговування.

Як працюють благодійні фонди, Ігор Головатий пояснює на схемі. Людина приходить до лікаря, той відправляє пацієнта сплатити гроші у спеціальний фонд. 

Ігор Головатий, представник Громадсько-політичного руху «Справедливість»

- Менеджер фонду передає ці кошти на фонд. І йде розподілення цих коштів. Лікарні всього-навсього отримують 3-4% від необхідних 80%. Що отримує фонд? Отримують бонуси власники фонду, заробітна плата співробітникам фонду, бонус головному лікарю та завідуючому відділення.

Аби знищити цю корупційну схему, представники громадсько-політичного руху мають пропозицію до медустанов.

Ігор Головатий, представник Громадсько-політичного руху «Справедливість»

- Ми пропонуємо, навіть можна так сказати, вимагаємо від нинішніх наших відповідальних осіб у сфері охорони здоров'я, щоб у лікарняних закладах були встановлені так звані «термінали». З цього терміналу пацієнт сплачує, і відбувається надходження коштів на банківський рахунок.

Роботу, переконані активісти, варто проводити і з самими пацієнтами. Відтак, вони мають намір провести у всіх лікувальних закладах Полтави інформаційну акцію «Не плати».

Євгеній Мартосенко, голова Полтавського обласного осередку Громадсько-політичного руху «Справедливість»

- Будемо роздавати такі листівки, де буде пояснено, як не платити кошти і отримувати медичне обслуговування, тому що вони і так сплатили все це у своїх податках.

Також на цих листівках можна буде знайти телефони «гарячої лінії», куди полтавці зможуть звернутися в разі порушення конституційних прав у сфері охорони здоров'я.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію