Дошкільнятам про класику

У садибі Івана Котляревського діти з полтавського дитсадка познайомилися із постаттю письменника. Як він жив, де ставив коней, з якої криниці пив воду, чим займався та що написав. Щоб найменші відвідувачі екскурсію запам'ятали, музейники придумали зробити її у вигляді квесту.

Напередодні Дня захисту дітей у садибі Івана Котляревського вирішили для найменших відвідувачів зробити сюприз, і придумали новий формат екскурсії. 

Діана Дашкова, екскурсовод музею-садиби ім.І.Котляревського

- Дітки сьогодні довідаються, які головні твори написав Іван Петрович Котляревський, познайомляться із Наталкою-Полтавкою. Дізнаються вони також, де жив Іван Петрович, де він писав свої твори. Для маленьких діток дуже важливо, щоб зрозуміло їм подати матеріал.

Тут сьогодні вихованці із 86 дитсадка, цим діткам по 4-5 років, просто про  класика української літератури їм розповісти можна, вважають у музеї.  Спочатку водять їх по подвір'ю, показують усе, що тут є, – від повітки (сарай, де стояли коні) до колодязя-журавля, з якого Котляревський набирав воду. 

- А чого він називається журавель, діти? 

- Тому що в нього довга шия. 

- Молодець.

У хаті малечі показують кабінет письменника, світлицю і старовинну кухню з піччю у півприміщення, рогачем та лопатою. А вже далі дають завдання, бо екскурсія має формат квесту із загадками. Відгадавши їх, діти знаходять скриньку із частинкою пазлу. 

Ось так, обійшовши всі пункти та зібравши усі елементи пазлу, мають дійти до кінцевої мети – старовинної скрині із кольоровими імбирними пряниками. Вихователі кажуть: формат екскурсії підібраний вдало, у такому віці малим важлива гра. Із середньої групи садочка за дошкільною програмою дітей починають знайомити із письменниками.

Лілія Яресько, вихователь ДНЗ №86

- Радимо і по програмі є Тарас Шевченко, Леся Українка, ну і, звичайно, як же не познайомити з Іваном Котляревським, якщо це наш пращур, і ми тут живемо на Полтавщині.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію