Минулий рік став переломним в економічній сфері

Після трирічного спаду, запевняють в Полтавській обласній державній адміністрації, нарешті побачили стабільність. І порівняно з річними показниками, за січень-березень 2017-го економічне становище Полтавщини покращилось. Представники влади переконують: за інформацією Мінекономрозвитку, область піднялась у загальному рейтингу – за нарощенням виробництва, експортом продукції та надходженням інвестицій.

Економіка області успішно працює. Підтвердження цьому – високі показники надходжень до бюджетів усіх рівнів. Квартальний соціально-економічний розвиток Полтавщини для журналістів підсумовує директор Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Інна Іщенко. 

Інна Іщенко, директор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА

- За перший квартал 17 року надійшло 11,6 мільярдів гривень. Це більше, ніж на 56%, ніж у попередньому періоді минулого року. А до державного бюджету мобілізовано 9,6 мільярдів гривень. Це теж майже на 59% більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

Зокрема, доходи на місцях у тих же об'єднаних територіальних громадах зросли у 4 рази.

Основу складає потужний промисловий комплекс: Крюківський вагонобудівний завод, Автокраз, Хорольський механічний завод нарощують обсяги виробництва. Так виготовляють нову комунальну автотехніку для Миколаєва і Львівщини, у 4 рази більше зробили цьогоріч вагонів. А ще представники влади запевняють: полтавці стали в рази більше будувати, причому житла. Лідируючі позиції утримує в області сільське господарство: за кількістю молока та поголів'я ВРХ, кажуть в адміністрації. Дещо скоротились об'єми виробництва у легкій та харчовій промисловостях. На трохи менше 10%. А ось найслабшою сферою начальниця департаменту вважає туристичну.

Інна Іщенко, директор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА

- Нам потрібно посилити туристичний потенціал регіону. Це є головним завданням. Інфраструктура області розвивається вцілому добре: ми бачимо, скільки уже спрямовано коштів на відновлення та реконструкцію дорожнього полотна. Посилити також треба науковий потенціал і мале підприємництво.

Традиційно Полтавщина має сильний експорт – постачає товари до 130 країн світу і посідає 5 місце серед українських регіонів у цьому. Лише цього року експортували на 55% більше, ніж минулоріч. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію