Лідери G7 готові посилити санкції проти Росії, якщо потрібно

Лідери шести країн G7 та вищі керівники ЄС у сицилійській Таорміні | Джерело: EPA

Країни "Великої сімки" готові посилити санкції, запроваджені проти Росії після анексії Криму, якщо цього вимагатимуть її дії.

Про це сказано в заяві G7.

Лідери сімох країн - Великої Британії, Італії, Канади, Німеччини, США, Франції та Японії - у п'ятницю та суботу зустрічаються на Сицилії.

Серед тем, які вони обговорювали, були також кліматичні зміни. Із цього питання спільну заяву погодити не вдалося.

Нинішній самміт став першим одразу для низки лідерів: Дональда Трампа, Терези Мей, Еммануеля Макрона та Паоло Джентілоні.

Протести проти саміту "Великої сімки" неподалік від Таорміни супроводжуються сутичками Протести проти саміту "Великої сімки" неподалік від Таорміни супроводжуються сутичками. Джерело:Reuters

Санкції прив'язані до Мінська

"Тривалість санкцій чітко пов'язана із повним виконанням Росією своїх зобов'язань за Мінськими угодами... Санкції можуть бути скасовані, коли Росія виконає свої зобов'язання", - сказано в заяві лідерів G7.

"Водночас ми також готові вжити подальших обмежувальних заходів, щоби підвищити ціну для Росії, якщо її дії цього вимагатимуть", - йдеться далі у документі.

Лідери також підтвердили своє зобов'язання допомагати Україні у проведенні реформ.

Крім того, Києву віддали належне за вже досягнутий прогрес.

Водночас лідери відзначили, що попри розбіжності з Росією "прагнуть взаємодіяти" з нею для розв'язання спільних викликів, коли це в інтересах їхніх країн.

Кліматичне питання: G6 проти G1?

Між США та шістьма іншими учасниками G7 є розбіжності щодо питання кліматичних змін. Джерело:Getty Images Між США та шістьма іншими учасниками G7 є розбіжності щодо питання кліматичних змін. Джерело:Getty Images

Водночас лідери G7 не змогли домовитися щодо спільної заяви по кліматичні зміни.

Шестеро із них підтвердили свої зобов'язання щодо Паризької угоди - першої глобальної домовленості про те, що у світі треба скорочувати викиди парникових газів.

Водночас США відмовилися це зробити. Дональд Трамп заявив, що прийме рішення щодо угоди наступного тижня.

Раніше американсьий президент погрожував, що США вийдуть з угоди. У минулому Трамп називав кліматичні зміни "вигадкою".

Канцлер Німеччини Ангела Меркель сказала, що обговорення цього питання було "незадовільним" і додала, що склалася ситуація "шість проти одного".

Активісти в масках протестують проти антиміграційної політики під час саміту. Джерело: Getty Images Активісти в масках протестують проти антиміграційної політики під час саміту. Джерело: Getty Images

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію