ЯК ОБРАТИ ПРАЛЬНУ МАШИНУ ДЛЯ ДАЧІ

З настанням літа багато полтавців намагаються бути ближче до природи та розпочинають дачний сезон. 

Люди похилого віку часто проводять там більшу частину теплої пори, готуючи запаси на зиму. Працюючі громадяни намагаються у неробочий день відпочити, тому бажання полегшити дачну відпустку за рахунок використання благ цивілізації ще й на дачі має закономірний вигляд. Але дачні поселення дещо відрізняються від міської забудови, їх особливості можуть впливати і на вибір побутової техніки.

Тип установки та завантаження

Будь-яка пральна машина обрана тут теоретично згодиться для міського приватного будинку чи квартири, але для дачі коло вибору буде дещо вужчим. Якщо ви хочете обладнати дачу за останнім словом техніки і маєте доступ до централізованого водоводу (або маєте криницю чи свердловину, обладнану системою автоматичної подачі води) – можна обрати будь-яку модель. Для гарнітуру підійде вбудована машина, а для окремої установки – вільностояча.

Якщо водоводу немає на дачі – більшість моделей з фронтальним завантаженням для вас не підходить, бо вони потребують підведення водопостачання. Теоретично можна обійтися і встановленням резервуару з водою та підведенням шлангу для зливу. Але якщо робити це не хочеться чи немає змоги - коло вибору звужується до моделей з вертикальним завантаженням, які не потребують обов’язкового підключення до водоводу.

Об’єм

Ключовим параметром пральної машини є максимальний об’єм завантаження. Невеликі бюджетні моделі зазвичай вміщують близько 2-3 кілограмів білизни. Цього достатньо, щоб швидко випрати комплекти одягу однієї-двох осіб. Але якщо речей збирається надто багато – прання забирає багато сил та часу. Враховуючи, що для незалежної від мережі техніки воду треба гріти окремо, а виробники техніки рекомендують робити паузи після великого навантаження – швидко випрати одяг для всієї родини не вийде.

Для того, щоб пришвидшити процес, варто обирати більш потужну пральну машину. Моделі вартістю понад 2 тисячі зазвичай дозволяють завантажити за один раз до 4-6 кілограмів речей, а інколи і більше. З ними легше прати як легкий літній одяг, так і великі речі (наприклад, постільну білизну).

Режими прання

Третім важливим критерієм для пральної машини є підтримка різних режимів прання. Найдешевші і найпростіші моделі часто працюють тільки в одному режимі. Всі їх органи управління часто зводяться до одного таймеру (механічного чи електронного), яким встановлюється час роботи. Якщо є потреба прати речі з різних матеріалів, які потребують різних режимів, варто обирати модель з підтримкою декількох режимів. Головне, щоб вона підтримувала прання делікатних тканин, для яких грубе поводження може бути шкідливим. Функція віджиму – ще одна корисна опція. Вона значно зменшує витрати сил та пришвидшує як процес прання, так і час на висихання речей.

Клас прання

Наостанок, варто приділити увагу класу прання. Він позначається латинською літерою та вказує на ефективність приладу. Найвища оцінка – A, далі йде B і так далі. Чим вище клас – тим менше енергії буде затрачено в розрахунку на кілограм білизни. Аналогічним чином оцінюють і ефективність віджиму. Варто зазначити, що серед машин активаторного типу з вертикальним завантаженням знайти клас Ф буде непросто. Також при виборі слід не плутати клас ефективності та енергоспоживання. Машина з класом ефективності прання B може відповідати й класу енергоспоживання A+.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію