«Полтававодоканал» сьогодні прийняв на роботу вісьмох полтавських журналістів

Щоправда, лише на один день. Таку акцію запропонували самі медійники. Як нечистоти з усього міста перетворюються на ставки, повні риби, не тільки побачили, а й навіть доклали до цього руку Олена Ляшенко та Євген Чорний.

«Полтавські тротуарні новини», газета «Коло», «Полтавський вісник», радійники, телеканали «Лтава», «ІРТ» і, звичайно ж, Полтавська телевізійна студія «Місто» – цього дня журналісти стають «водоканалівцями». Спочатку – інструктаж із техніки безпеки, підпис у журналі, і от ми перед дверима нової «роботи».

Затуринська очисна станція – саме тут очищуються каналізаційні стоки  Полтави, вода з яких потім потрапляє до річки Коломак. 

- Перший об'єкт – це приймальна камера, приймає стоки з КМС Рогізнянської, приймаємо стоки з міста Полтави. 

- Тобто, сюди вся каналізація міста Полтави...?

- Не вся каналізація.

Тут приймають стоки із центру міста та мікройонів Поділ і Левада.

Перший етап очистки – механічний. Нечистоти пропускають через спеціальні решітки. Нам дісталася найбрудніша робота – вибрати непотріб, який чомусь опинився в каналізації.

Після решіток стоки потрапляють на піскоуловлювачі. Це друга ступінь механічної очистки – тут відціжується пісок, щебінь та різні дрібні домішки. А вже потім брудну рідину перекачують до відстійника.

- Відстійники – від слова «відстоювання». Тут проходить відстоювання, осідає сирий осад та спливають легкоспливчаті фракції – жири, олії.

За роботою конструкції стежить машиніст Олександр Анатолійович, він пропрацював тут більше 15 років. За цей час чого тільки не набачився, і,  користуючись нагодою, звертається до глядача.

Олександр Сербіченко, машиніст насосних установок Затуринської очисної станції

- Якби трошки з повагою ставилися до нашої роботи і не кидали в унітаз все, що не треба. І пластикові бутилки попадаються, і металеві оці баночки з-під пива. Розумієте, вони заважають роботі, обладнання псується, і вони заважають очистці води.

Далі починається другий ступінь очистки стоків – біологічний. Ось в таких конструкціях з каналізаційною водою працює... активний мул. На підприємстві кажуть: у ньому є безліч мікроорганізмів, які здатні розщеплювати стічні води. Для нормальної їх життєдіяльності їм потрібна сприятлива температура та кисень. Його подають цілодобово по синьому трубопроводу, по зеленому надходить мул. Далі водичка потрапляє до ще одного відстійника – тут уже її не страшно роздивитися у прозорій  посудині. 

Сергій Мистюк, начальник Затуринської ОКС

- Ви бачите, немає ні запаху, ні кольору, немає нічого. Водичка чиста, прозора, хоч бери купайся. 

Далі – робота станції перекачки води з відстійника на біоставки. Тут починається справжня заповідна зона. Ці водойми уже не назвеш нечистотами, біля них гніздиться птиця, чутно, як квакають жаби – тут каналізаційні води проходять третій ступінь очистки. Фільтром служить сама природа – рогоза, очерет та інша рослинність. До речі, місцеві рибалки давно протоптали сюди стежку. 

- Добрий день! Можна ми вас полякаємо трохи?

- Полякайте.

- Яку рибку ловите?

- Карась, в основному карась. 

- Можна подивиться?

- Звичайно.

Звідси вода потрапляє в річку Коломак. На «Водоканалі» кажуть: навіть тут вона куди якісніша, ніж у деяких областях біжить з-під крану.

Оксана Завальнюк, завідуюча лабораторією на Затуринській ОКС

- Повністю відповідає всім нормам. Купатися можна. Пити – під питанням, а купатися можна.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію