«Випускного не буде!»

Такі слова почула четвертокласниця з Карлівки. Дівчинка – переселенка з Донецька, приїхала рік тому з мамою та 2 сестрами. Порозумітися з однолітками в новій школі їй вдалось, але грошове питання зіпсувало всі плани на випускний. Не здавши своєчасно гроші до шкільного фонду, школярку позбавили свята. В ситуації розбирались наші журналісти.

У шкільній формі та з бантами – такий вигляд мають однокласники Олі. Але дівчинці цього дня – не до свята.

Оля Мосіна, залишилась без випускного

- Ми репетирували, співали різні пісні, було все нормально. А вчора підійшла до мене вчителька, сказала: «Мені тебе шкода, але батьки не хочуть брати твої гроші», та віддала їх. А я заплакала, мені стало дуже прикро.

Ситуація має такий вигляд: батьки четвертокласників вирішили влаштувати «міні випускний» дітям – кошти зібрали, але не в усіх. Персоною «нон-грата» стала 10-річна Оля. Її мама мала конфлікт з батьківським комітетом, бо не здала гроші до «фонду школи».

Наталія Мосіна, не здала кошти до «фонду школи»

- Ось – на випускний, а на «фонд школи», там було 100 гривень, невеликі гроші, я б їх здала не зараз. В мене на той час їх не було. Можна було сказати: «Здайте потім». Я пояснювала.

Не здала гроші до фонду – випускного теж не буде – таку позицію зайняв батьківський комітет, розповідає пані Наталія. Але батьки-активісти не залишали надії все ж отримати гроші, яких не мала Ольчина родина. Відправляли навіть такі повідомлення. Не зупинив їх й той факт, що Наталія переїхала на Полтавщину рік тому з окупованого Донецька, та ще має трьох дітей. 

Вікторія Корнієнко, представниця батьківського комітету 

- Тому що вона не хоче, вона здає, а потім конфліктує. Ми не хочемо ображати нікого. Гроші були повернуті, бо у мами така позиція.

Цей жест означав одне – свята у Олі не буде. Директорка Карлівської школи відповідальність за конфлікт з себе знімає.

Наталія Плахотнича, директор Карлівської школи №4

- Про цю ситуацію я знаю поверхово, конкретики не знаю. Вона говорить одне, а я не знаю, чи правда це. Батьки говорять інше, а я не слідчий.

Класний керівник заклопотана організацією свята для інших дітей, але мимохідь заявляє, що ніякого відношення до батьківських грошей не має. І виштовхує журналістів із «закритого» свята у школі. Наразі Оля з мамою вже думають про зміну школи, але цей випускний вона запам'ятає надовго.

Стрічка новин