Близько 5% полтавців регулярно користуються велосипедом

Такі дані наводять організатори акції «Велосипедом на роботу». Останню у нашому місті влаштовують щосезону, аби привернути увагу до проблем, з якими власники двоколісних зіштовхуються у повсякденному житті.

У четвер з вітерцем їдуть на роботу десятки полтавців. До офісів вони добираються двоколісним видом транспорту. Серед велосипедистів – Тетяна Майстренко.

Тетяна Майстренко, долучилася до акції «Велосипедом на роботу»

- Він почав їздити на роботу, а з цього року – і я.

Велосипеду, говорить, віддає перевагу через мобільність – на ньому доїхати може скрізь.

Тетяна Майстренко, долучилася до акції «Велосипедом на роботу»

- Не тільки на роботу – на природу. Один раз навіть їздили до Диканьки. Це вийшло 75 км, це туди і звідти додому.

А в четвер зранку завзяті полтавські велосипедисти збираються у центрі міста. Короткий перепочинок, розмова за філіжанкою кави з однодумцями, друзями, і вперед працювати. Тих, хто у повсякденному житті регулярно користується велосипедом як засобом пересування, у нашому місті налічується близько 2-5%.

Ірина Садовнікова, організатор акції «Велосипедом на роботу»

- За нашими підрахунками, які ми проводили в 15-16 році, на 16 перехрестях в місті близько 2 тисяч було зафіксовано за дві години людей. Доволі серйозна спільнота. Але цих людей могло бути ще більше. Потенційних велосипедистів у нас ще більше в кілька разів, але ці люди бояться виїжджати, допоки велоінфраструктура міста під їхні потреби.

Потреби – базові: комфорт, безпека та зручність. Для цього, кажуть, велосипедистам необхідні облаштовані парковки та, звичайно, велодоріжки.

Ольга Откидач, долучилася до акції «Велосипедом на роботу»

- Таке місто, як наше, воно потребує велодоріжок. У нас достатньо широкі вулиці, де можна це зробити. На жаль, вони використовуються, як постійні стоянки для автомобілів.

У Полтаві акція «Велосипедом на роботу» пройшла вже вп'яте. Такі заходи у нашому місті влаштовують щосезону – тричі на рік.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію