Полтавці шукають високу зарплатню та гідні умови праці

У середу містяни могли відвідати Ярмарок зайнятості. Більше 20 приватних підприємств та державних установ зібралися в одному місці, аби запропонувати свої вакансії безробітним.

Перший поверх цієї будівлі у середу вранці схожий на бджолиний вулик. Від одного столу до іншого курсують полтавці у пошуках роботи.

Олександр Бойко, шукає роботу

- Я все життя проробив так інженером-будівельником. На «Електромоторі» одразу робив 13 років, потім в «Обленерго» робив 18 років. Зараз рік, як довелося звідти піти, шукаю роботу по спеціальності.

Професії тут – на будь-який смак: кондитери та слюсарі, бухгалтери та інженери, лікар та менеджери.

Наталія Гончарова, тренер «РГК-контакт-центру»

- У нас відкрито дві вакансії: фахівець з обслуговування клієнтів та менеджер з продажу. Перевага надається людям з інвалідністю. Також приймаємо, головне, щоб були готові працювати в офісі, переважно це – вхідна лінія і консультація споживачів природного газу.

Таку зустріч тет-а-тет для шукачів та надавачів роботи у Полтаві влаштовують щороку. Цього разу Ярмарок зайнятості об'єднав близько 20 підприємств та установ. Бажання працевлаштуватися привело сюди і Галину Олефір.

Галина Олефір, шукає роботу

- Вчилася 5 років на еколога. Доки навчалася, була затребувана спеціальність, вивчилася – зараз на всіх підприємствах екологів, на жаль, або скорочують, або взагалі не потрібні.

Відтак, дівчина намагається знайти для себе щось дотичне до цієї галузі. При виборі робочого місця звертає увагу на кілька основних факторів.

Галина Олефір, шукає роботу

- В першу чергу на зарплатню, звичайно, це найперше зараз, а друге – це умови праці. Хочеться, щоб і зручно було, і затишне робоче місце, і графік був більш-менш прийнятний.

Розрив між бажаною та існуючою роботою на ринку праці існує, кажуть у міському центрі зайнятості. Затребуваними тут залишаються робітничі професії, проте відповідних фахівців, які є на обліку у центрі, не вистачає.

Юрій Парьоха, директор Полтавського міського центру зайнятості

- Більшість наших безробітних – це люди з вищою освітою, а потреба у наших роботодавців – це робітничі професії. На сьогодні мала частка людей, які перебувають у нас на обліку, готові працевлаштуватися за робітничими професіями.

Саме тому міський центр зайнятості проводить навчання у центрах професійно-технічної освіти. Там шукачі роботи можуть оволодіти навичками нової для себе професії або ж підвищити свою кваліфікацію для подальшого працевлаштування. На сьогоднішній день на обліку у міському центрі зайнятості перебуває близько 3 тисяч полтавців.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію