У Полтаві пройшла перша персональна виставка єдиної учениці відомого різьбяра Віктора Фурмана

Тетяна Прокоф’єва представила 60 дерев’яних дошок з різноманітними візерунками.

У Полтавській обласній бібліотеці відбулася перша персональна виставка робіт Тетяни Прокоф’євої.

Євген Пілюгін, Заслужений майстер народної творчості України

- Вона – учениця видатного нашого різьбяра Полтавщини Віктора Фурмана. Вони колеги, разом працювали, переймала його досвід. На сьогодні вона єдина у нас на Полтавщині, яка обробляє дерево в традиціях полтавської народної різьби, не глибокої, але орнаментальної.

Тетяна Прокоф’єва за фахом бухгалтер. Різьбярством займається близько 8 років. Майстриня розповідає: дошки створює тільки з бука, а замість традиційного різця використовує ніж. 

Тетяна Прокоф’єва, майстриня 

- Коли я вирізаю, я не знаю, що це буде, який малюнок. Починаю з центральної частини, а далі воно само по собі приходить, відтіля, напевне. Я навіть вночі прокидаюся і думаю, який узор буде, я помішалась на різьбі.

Вчитель Тетяни Прокоф’євої – Заслужений працівник культури України, полтавський різьбяр та мистецтвознавець Віктор Фурман. Тетяна Прокоф’єва – єдина учениця Віктора Сергійовича, чим дуже пишається, адже перейняла чималий досвід відомого майстра. 

Ліна Ковтун, заступник директора обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи

- Він мистецтвознавець, який досліджував творчість Полтавщини, рукотворну творчість. Видав книжки, дуже багато публікувався в пресі на ці теми. І от вона від нього перейняла це мистецтво, дуже ним захопилася. Як бачимо, дуже плідно працює.

За 8 років різьбярства Тетяна Прокоф’єва виготовила близько 200 дошок. З них 60 представила на своїй першій персональній виставці.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію