Деревні пелети як альтернативне паливо для котелень

У Кременчуці один із таких об'єктів працює вже три роки. Опалює та дає гарячу воду до трьох лікарень та одного навчального закладу. Як працює ця котельня у напрямку енергоефективності, наші журналісти дізнавалися в рамках проекту «Link: Центр сталого енергетичного розвитку Полтавщини», влаштованого громадською організацією «ЕКОЛТАВА».

Ця котельня у Кременчуці альтернативна. Замість палива у ній – пелети.

Анатолій Гавриленко, представник технічного відділу 

- Це тверде паливо, деревного походження, можливе часткове підмішування агро-пелетів, тобто лушпиння з насіння та інші агропродукти.

Близько трьох років цей об'єкт постачає тепло та гарячу воду до кількох лікарень та одного медучилища у місті. Механізм роботи котельні, кажуть фахівці, доволі простий.

Анатолій Гавриленко, представник технічного відділу 

- Привозяться агропелети у певних мішках. Потім завантажуються до бункеру, з бункеру вони надходять у запасний резервуар для пелетів, який розташований за котлом. Звідти по шнековій передачі подається у котел.

У котлі відбувається спалювання, за рахунок чого отримується тепло. Про велику економію коштів тут не йдеться. Рентабельність коливається в районі 3%. Утім, як котельня, що працює на відновлюваних джерелах енергії, вона «на всі сто» виправдовує своє існування.

Володимир Карпук, директор ТОВ «Софт-енерджі»

- В цьому опалювальному сезоні ми фактично зимою спалювали десь 20 тонн пелетів на добу. Тобто, потрібно десь 3,5 тонни пелетів на сезон.

За один сезон ця котельня здатна виробити до 10 тисяч гігакалорій. Проте якщо мова йде про енергоефективність, каже Володимир Карпук, варто дбати про тепло в комплексі, тобто, проводити ремонт теплових мереж та утеплення самих приміщень, що опалюються.

Володимир Карпук, директор ТОВ «Софт-енерджі»

- Що таке енергоефективність? Енергоефективність – це не значить дешево виробити гігакалорію. Енергоефективність – це виробити дешево, передати без втрат, і найголовніше – зберегти на об'єкті.

Цього року до вже наявних кременчуцьких об'єктів, які опалює альтернативна котельня, планують додати ще й педагогічне училище. Її потужностей, запевняють фахівці, вистачить.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію