Близько 30 млн гривень – на підготовку до опалювального сезону у Полтаві

Значну частину коштів, кажуть на обласному комунальному підприємстві «Полтаватеплоенерго», використають на встановлення загальнобудинкових приладів обліку, решту – на реконструкцію теплових мереж та інші заходи.

Щойно закінчується опалювальний період, на підприємстві «Полтаватеплоенерго» розпочинається підготовка до наступного. Цього року – плани масштабні. Перш за все, вони стосуються облаштування житлових будинків міста тепловими лічильниками. Кількість багатоповерхівок, мешканці яких при розрахунках за опалення сплачуватимуть виключно за спожиту теплову енергію, до кінця поточного року зросте майже на 800. Запланували полтавські теплоенергетики під час міжопалювального періоду провести і ремонтні та відновлювальні роботи на котельнях і теплових мережах.

Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

- Запланована реконструкція аварійних ділянок теплових мереж, близько 3 км, і крім цього, заплановані роботи із заміни автоматики, заміні насосного обладнання, встановлення перетворювачів частоти та інші обов'язкові роботи.

На «Полтаватеплоенерго» кажуть: аби опалювальний сезон пройшов без зривів та позаштатних ситуацій, до нього, поряд з теплопостачальним підприємством, мають готуватися і балансоутримувачі житлових будинків.

Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

- Підприємство надає послугу населенню з використанням внутрішньобудинкових мереж, які знаходяться на балансі, які обслуговує балансоутримувач будинку. І він повинен виконати перелік необхідних заходів, передбачених правилами підготовки до опалювального сезону, і по закінченню цих заходів повинен комісійно пред'явити свою систему на готовність до експлуатації.

На заходи із підготовки теплового господарства міста до наступної зими «Полтаватеплоенерго» планує спрямувати не менше 33 млн гривень. Левова частка з них – 25 млн – піде на встановлення загальнобудинкових приладів обліку теплової енергії у багатоповерхівках нашого міста. Фінансування обсягу робіт у міжопалювальний період, кажуть на підприємстві, значною мірою залежить від рівня розрахунків споживачів за отримані послуги. Наразі останні мають заборгованість у сумі 148 млн гривень, 112 млн з яких – приріст заборгованості, яка виникла протягом опалювального сезону, який нещодавно минув. Серед причин такої невтішної ситуації, говорять тепловики, – значне зростання вартості послуг, застосування сезонного тарифу, складна економічна ситуація в державі. 

Утім, як би там не було, полтавські теплоенергетики звертаються до полтавців із проханням знайти можливість розрахуватися за спожиті послуги, погасити борги, що накопичилися, і тим самим надати можливість фахівцям підприємства у повному обсязі виконати всі заплановані роботи з підготовки до наступної зими та подбати, аби кожна полтавська оселя і наступного опалювального сезону була теплою та затишною.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію