ВІЛ та СНІД через дружбу не передається

До Дня пам’яті людей, які померли від СНІДу, в 25 регіонах України, в тому числі – й у Полтаві, провели акцію «#незабуті». Кожен бажаючий міг безкоштовно пройти тестування на ВІЛ-інфекцію та прослухати міні-лекцію від фахівців.

Сергій Жук, заступник директора БО «Світло надії»

- Це щорічна акція, 10 рік поспіль ми проводимо з нагоди Міжнародного дня пам’яті людей, які померли від СНІДу. Ця проблема існує в Україні, в Полтаві, тому ми акцію цю проводимо з тим, щоб нагадати людям, мешканцям Полтави, про те, що такі ризики існують.

У неділю в центрі міста кожен бажаючий міг пройти безкоштовне тестування на ВІЛ. Для цього достатньо було просто заповнити невелику анкету, отримати номерок і пройти в пересувну амбулаторію. Для того, щоб побачити весь процес зсередини, ми також вирішили пройти такий тест. Поки медсестра готує матеріали для проведення аналізу, психолог проводить міні-лекцію. 

Людмила Дерев’янко, психолог центру СНІДу

- Що таке ВІЛ-інфекція, знаєте?

- Знаю?

- Шляхи передачі які?

- Статевим шляхом, через кров, від матері до дитини під час вагітності.

- Через кров ми можемо інфікуватися не тільки в медицині, а також: тату, манікюр, педикюр, пірсинги, такі речі, де порушується цілісність шкіри, ми можемо інфікуватися брудним інструментарієм.

Ось так легко і зовсім безболісно беруть аналіз крові для тестування. За 10 хвилин відомий результат, він – абсолютно конфіденційний, і залишається між вами і медпрацівниками. 

Оксана Даниленко, головний лікар Полт.обл.Центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом

- ВІЛ-інфекція сьогодні – це не вирок для людини. Людина може з цим спокійно жити, тільки, звісно, потрібно обстежитися і лікуватися. Для обстеження в області є всі ресурси, обстеження конфіденційне обов’язково.

Якщо результат виявився позитивним, необхідно звернутися до центру СНІДу і стати на облік. У Полтаві такий центр знаходиться за адресою провулок Госпітальний, 5. У випадку, якщо це житель району, необхідно звернутися за місцем проживання до кабінету довіри. Спеціалісти запевняють, що ліки є в достатній кількості, а лікування безкоштовне. 

Світлана Большева, психолог БО «Світло надії»

- Ми роздаємо безкоштовно буклети для того, щоб люди якомога більше знали і були захищеними. Безкоштовно роздаємо ось такий презерватив, на якому зображений презерватив, який хоче захищати людей від цієї інфекції.

За час проведення акції тестування пройшло 63 особи, з них один випадок – ВІЛ-позитивний. 

Поліна Бондаренко 

- Про них не треба забувати, їх не треба боятися.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію