Актуальна проблема усіх міст України – безпритульні собаки

У Полтаві їх відловом займається спеціальна бригада КАТП-1628. Щомісяця в середньому у місті знешкоджують близько 30-40 бездомних тварин.

У Полтаві відловом бродячих собак займається КАТП-1628. У 2006 році був прийнятий закон «Про захист тварин від жорстокого поводження», згідно з яким заборонено їх відстріл. І якщо раніше за рік знешкоджували від 500 до 800 собак, то тепер ця цифра значно менша. Ситуація укладнюється тим, що нерідко таких собак підгодовують працівники різних підприємств та організацій, тримають їх на будмайданчиках - або заради охорони, або заради розваги. Ці собаки входять до загальної кількості приблудних, бо не є зареєстрованими і не проходять відповідний ветеринарний нагляд. Навіть домашні собаки, яких інколи господарі випускають погуляти без нагляду, поглиблюють проблему, приймаючи участь у шлюбних іграх безпритульних сородичів. А це - великі незручності для мешканців міста і навіть загроза їх здоров'ю. Саме тому в місті і працює спецбригада КАТП-1628. Щомісяця її працівники відловлюють від 30 до 40 тварин.

Термін у 5 днів надається недарма. Інколи працівники КАТП відловлюють домашніх тварин і протягом цих днів господар може прийти і, сплативши невелику суму за утримання собаки у спецпритулку, забрати її додому. Якщо ж ніхто не звертається, то тварин присипляють. Як би це не було прикро, але насправді небезпека від контакту з ними існує.

Часто собаки контактують і з кішками, а ті, у свою чергу, – з мишами та пацюками. Останні є розповсюдниками таких небезпечних хвороб, як тиф, лептоспіроз, лихоманка, бубонна чума та інших. Саме тому полтавцям не треба стояти осторонь цієї проблеми і при виявленні великих зграй собак повідомляти про них КАТП-1628.

Стрічка новин