Венеціанський карнавал у музеї Короленка

Художньо розписані маски у закладі презентував творчий тандем вчителів Полтавської гімназії №33 Лілія Телеп та Олена Єфіменко. Мистецький проект об'єднав різні техніки оздоблення та види масок: від карнавальних до театральних.

Яскраві, оригінальні та загадкові – більше 60 масок у музеї Короленка представляє творчий дует вчителів 33-ої гімназії Лілія Телеп та Олена Єфіменко. Пані Лілія викладає у початкових класах, пані Олена – вчитель образотворчого мистецтва. 

Вікторія Пікунова, заступник директора з виховної роботи Полтавської гімназії №33

- Одна дуже емоційна, вибухова, інша – тендітна, витончена, результат їхньої роботи – перед сьогоднішніми глядачами. І ми дуже вдячні музею Володимира Галактіоновича Короленка за те, що дає можливість популяризувати мистецькі вироби наших вчителів.

Ідея створити спільну виставку робіт виникла у вчителів минулого року. Лілія Телеп працювала над формою масок. Олена Єфіменко займалася художнім розписом та декоруванням. Вчитель зізнається: найбільше запам'яталася робота над цими чотирма масками із циклу «Пори року».

Олена Єфіменко, вчитель образотворчого мистецтва Полтавської гімназії №33

- Цю ідею я спочатку хотіла зробити в графіці, в живописному варіанті, але так сталося, що я втілила її в матеріалі. Тому, мабуть, 4 пори року – моя найулюбленіша тема і втілення цієї теми.

А от Лілія Телеп своїм улюбленим називає інший експонат. 

Лілія Телеп, вчитель початкових класів Полтавської гімназії №33

- Мені більше за все подобається ось ця маска. Ми вирішили не давати назви, тому що в кожної людини – своє бачення, і нав'язувати назву цієї маски я не вважаю за потрібне. Але мені вона дуже подобається. Вона загадкова, вона таємнича, можливо, в якійсь мірі суворий погляд.

В експозиції можна побачити варіації на тему венеціанських масок, африканських, японських. Відвідувачів виставки говорять: побаченим вражені.

- В кожної маски - своя історія. Я не можу сказати, що одна найкраща. Вони всі гарні по-своєму.

- Вони всі дуже цікаві. Мені всі дуже подобаються. Неможливо обрати якусь одну.

Свої творчі роботи на виставці також запропонували батьки дітей, які навчаються у 4 класі 33-ої гімназії.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію