Мінус газ, плюс півтора мільярда доларів – за два опалювальних сезони в Україні зекономили ресурси

Україна за два опалювальних сезони зменшила використання газу на понад 7 мільярдів метрів кубічних. Це, не враховуючи Крим та дві області, що у зоні проведення АТО. Таким чином, країна зекономила півтора мільярда доларів США. Про це розповів у Полтаві керівник Держенергоефективності Сергій Савчук. Аби органи місцевого самоврядування активніше включалися у роботу з енергоефективності, столичні гості приїхали навчати їх представників. У п'ятницю в обласній адміністрації відбувся перший в Україні семінар із впровадження енергоменеджменту в бюджетній сфері.

100 тисяч бюджетних установ в Україні треба термомодернізувати. Бо через них втікає електрика, тепло і газ. А значить, і гроші. Для прикладу, енергосервісна компанія може вкласти кошти і модернізувати державну адміністрацію, утепливши будівлю і замінивши вікна. Натомість приміщення вдвічі менше використовуватиме ресурсів. Інвестиції повернуться тій же компанії. Про такі механізми у Полтаві розповідає голова Держенергоефективності України Сергій Савчук. Це орган, що відповідає за зменшення споживання енергетичних ресурсів. Тут він приїхав провести стартовий семінар для представників органів місцевого самоврядування з впровадження енергоменеджменту. Три роки тому структура почала цим займатися. Наразі мають результати.

Сергій Савчук, голова Держенергоефективності

- Бюджетна сфера, населення – індивідуальний фонд і багатоповерхові будинки разом зменшили використання газу на 7,2 мільярди кубічних за два опалювальних сезони. І це без двох областей, на території яких проводиться АТО. Ми брали відповідні цифри. Можемо вам сказати, що лише за той період 1,5 мільярди доларів з країни не було вивезено.

Сергій Савчук говорить: Україні треба надшвидко наздогнати у цьому Польщу. Але зробити треба багато: і зрозуміти, хто скільки споживає енергії, і багато вкласти для переходу на ефективність. Процеси відшкодування коштів тим, хто утеплюється і модернізує житло, від держави запустили, говорить очільник відомства. Ще півтори сотні діє в Україні місцевих програм.

Сергій Савчук, голова Держенергоефективності

- Якщо подивитись по статистиці, то у перший квартал цього року по ОСББ ми маємо таку ж саму цифру ОСББ, які утеплилися, що і в 2015 році. Це тоді, коли ми лише починали. Більше того, кожне ОСББ в цьому році більше потратило на утеплення себе коштів, ніж це було у 15 році.

Тепер вчитимуть українців в органах місцевого самоврядування енергоменеджменту. У бюджетній сфері, переконують фахівці, мають запрацювати і муніципальні кошти, і приватні компанії.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію