До Дня науки у Полтаві розпочався цілий фестиваль

Відзначають його у виші – в державній аграрній академії. З нагоди свята вирішили відійти від звичних конференцій, і натомість провели дебати. За обговорення взяли тему генетично-модифікованих організмів, а в суперечці об'єднали викладачів і студентів.

Майбутній підприємець Анна Поліщук дебатуватиме проти генетично-модифікованих організмів. Вона була кращим спікером на студентських дебатах.

Анна Поліщук, студентка ПДАА, учасниця дебатів

- Я особисто не готова годувати своїх дітей тим, що може вбити моїх онуків, або може зробити їх інвалідами. Ця тема дуже нашуміла, обговорювана. Є багато думок, але, на жаль, дуже мало експериментів і реальних дослідів, які б довели: чи це шкідливо для нас, чи корисно. А ще я вважаю, що кожна людина має право обирати.

Правила гри такі, що одна команда висловлює аргументи «за», інша – проти. Причому, незалежно від своїх власних поглядів на питання. Нову форму наукової роботи підгледіли керівники вишу за кордоном, у польських колег. 

Олег Горб, проректор з міжнародних зв'язків ПДАА

- Не так, як воно було ще за часів Радянського Союзу: коли конференція - це коли один виступає з трибуни, а 10 його слухають, і половина не розуміє, бо це не його тема. Обирається тема, яка цікава для всієї аудиторії. І тому замість пленарного засідання ми проводим наукові дебати, які цікаві всім.

У кожній групі – по 3 учасника: двоє викладачів та один студент. Збірні дебати вперше проводять у виші, на відміну від студентських, що стали традиційними вже 4 роки. Тепер кращі учні – нарівні з викладачами.

Анна Поліщук, студентка ПДАА, учасниця дебатів

- Це буде перший досвід мій такий. Дуже цікаво, тому що це взагалі інший рівень.

Дебати відкривають Фестиваль науки у Полтавській державній аграрній академії. Перед їх початком традиційно згадують досягнення вишу та виділяють пріоритетні напрямки у науковій діяльності як для себе, так і для України вцілому.

Валентина Аранчій, ректор ПДАА

- Це фундаментальні науки, енергозбереження, раціональне природокористування, профілактика і лікування найпоширеніших захворювань і тварин, і людей, інформаційні та комунікаційні технології, нові речовини і матеріали. Це така наближена тематика до нашого аграрного вузу.

Уже наступного дня в аграрній академії відбудуться секційні засідання, конференція та тематичні дебати по факультетах.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію