Десятикласниця з Полтави презентувала власну книгу

Тетяна Майборода навчається у 10 школі, з 8 класу перемагає у літературних конкурсах та Всеукраїнських олімпіадах з мови. Змалечку пише казки, оповідання, новели. До її першої збірки увійшли невеликі прозові твори та конкурсні роботи.

Це, мабуть, найбільш юна авторка, із якою знайомить своїх читачів обласна бібліотека імені Котляревського. Тетяна Майборода – десятикласниця, її твори по-дорослому серйозні. Навіть назва «Сузір'я Західної Риби» – глибоко символічна. 

Тетяна Майборода, авторка збірки «Сузір'я Західної Риби»

- По-перше, до цієї збірки входить 25 творів. Саме стільки зірок є в цьому сузір'ї. Потім це сузір'я знаходится недалеко від сузір'я Пегасу, який здавна вважають символом творчості і натхнення. І взагалі, Риби – це такий знак, у них є спокуса пливти у двох напрямках: проти течії, і підкоритися підступним водам. І який шлях оберу я – залежить лише від мене.

Книга поділена на 3 тематичних розділи. У першому – розповіді про видатних людей, що пов’язані з Полтавщиною. Тут Микола Гоголь, Борис Олійник, Іван Багряний. Другий розділ присвячений Тарасові Шевченку. Третій має назву «З Україною в серці», у ньому – чи не найбільше творів. Тут роздуми дівчинки над долею держави, над війною на Донбасі. Звідки такі серйозні теми у юної дівчинки – пояснює мама. 

Олена Майборода, мама авторки

- Вона дуже багато читала. Ще з самого початку, з першого класу сиділа за книжками, фантастику дуже полюбляла, дуже багато читала.

Саме мама – перший Танін читач і перший вчитель – вірші Олени Майбороди колись друкували у газеті. За редактора – викладач української мови та бібліотекар 4 школи, де навчається юна авторка. 

Алла Урбанович, вчитель української мови Полтавської ЗОШ №4

- Вже впродовж багатьох років вона є кращою в Полтаві, вона є кращою в області, вона є кращою в Україні. Вона – переможниця Всеукраїнських олімпіад, Всеукраїнського конкурсу імені Шевченка, в цьому році вона має перше місце на Всеукраїнському рівні, і ми цим дуже пишаємося.

Як звичайна дівчинка свого віку Таня любить гуляти з друзями, ходити в кіно. А ще вона ламає стереотипи про те, що людям гуманітарного складу важко даються точні науки. 

Тетяна Майборода, авторка збірки «Сузір'я Західної Риби»

- З математикою в мене справи достатньо добре. Я брала участь у математичних боях, і ми посіли 2 місце на останньому етапі. Мені приємно, що я до цього долучилася.

На презентацію запросили Таніних однолітків із кількох полтавських шкіл. Друзі дівчинки підготували інсценізацію деяких творів. Матеріали для книги збиралися протягом 3 років, вона вийшла самвидавництвом накладом усього у 6 примірників. Один подарують бібліотеці, один залишать у школі, рештою авторка розпоряджатиметься на власний розсуд. У школі сподіваються, що знайдеться спонсор, і про Тетяну Майбороду почуть далеко де.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію