Миргородський курорт відзначив своє 100-річчя

На відпочиваючих та гостей комплексу чекало розмаїття заходів: флешмоб, світломузичне шоу, виставка-ярмарок та безліч іншого.

Одне крихітне приміщення, а в ньому – п'ять ванн – з цього почалась історія Миргородського курорту. Тепер це гігантський оздоровчий центр.

Анатолій Шкурко, директор музею Миргородського курорту

- На набережній курорту виставлено більше 30 прапорів тих країн, з яких приїздили на лікування. За 100 років існування цього курорту понад 3 мільйона людей поправили своє здоров'я.

Нестача питної води у Миргороді, пробурення свердловин, безліч лабораторних досліджень – так з'явилась миргородська вода, якою зараз лікуються. Та спочатку свердловину вирішили засипати. Трохи згодом почали використовувати для пожежного двору та лазні.

Анатолій Шкурко, директор музею Миргородського курорту

- Всі, хто досліджував воду, визнали її ідентичною по хімічному складу з водами відомих в Європі курортів – Баден-Баден, Аахен та Зоден № 3.

З того часу вода стала лікувальною. 

Ольга Шаніна, заступник головного лікаря курорту «Миргород»

- Миргородська вода хлоридно-натрієва, слабої мінералізації, 3,5 г/л. Вона  діє на обмінні процеси в організмі, діє протизапально, діє жовчогінно, трошки послаблюючи і сечогінно.

За один день цей бювет приймає понад 1000 осіб. Вода на вибір: холодна й тепла. Посмакувати джерельною рідиною може й випадковий перехожий, до того ж – абсолютно безкоштовно і в будь-якому обсязі.

Лілія Савчин, відпочиваюча

- Тепла, смачна, насичена всеможливими мікроелементами, які сприяють здоров'ю. Вода, атмосфера і середовище дуже приємні.

Окрім українців, тут лікуються та відпочивають ще й іноземці. Пані Лариса – з Флориди, приїхала на курорт вдесяте.  

Лариса, відпочиваюча з Флориди (США)

- Дуже мені подобається. Ми намагаємось приїзжати сюди щороку, бо дуже допомагає, лікує всі хвороби. Особливість: тут дуже привітні люди.

Тим, хто любить жирне та смажене, тут буде складно. Бо в меню – дієтичні страви за технологіями Міністерства охорони здоров'я.

Ганна Омельченко, шеф-кухар санаторію «Хорол»

- Все парове та відварене, побільше фруктів та овочів... розмаїття.

Але є тут і топові страви.

Ганна Омельченко, шеф-кухар санаторію «Хорол»

- Українські вареники, паштети – наша фірмова страва, а також гречаники та рулет з курки «Галантін».

Бюветом та дієтичною їдальнею миргородське лікування не обмежується. Тут відпочивають ще й духовно.

Нагород у цього курорту теж вистачає. «Лідер 21 століття», «Найкращий оздоровчий заклад», «Лаври слави», «Золота фортуна», є тут і українська позначка «Ревізора». А в день відзначення 100-річчя кількість відзнак збільшилась.

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Курорт «Миргород» – це не тільки візитівка Полтавщини, а й перлина усієї України. Той досвід, ті напрацювання та історія курорту, яку має ця установа, є прикладом для інших курортів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію