У Полтаві змагаються кращі екологічні агітбригади України

У нас триває Всеукраїнський конкурс колективів екологічної просвіти. 22 команди, а це більше 130 учасників, намагаються розкрити проблему ландшафтів.

Це заїжджають команди з усієї України. У Полтаві стартував фінальний етап дитячого Всеукраїнського конкурсу екологічної просвіти. Учасники розгортають плакати – тут Одещина, Запоріжжя, Донбас – всього 22 агітбригади. Біля пам'ятника гетьману Мазепі їх вітають полтавські колективи.

Вони усі пройшли міський та обласний відбіркові етапи. Дівчата з села Сагайдак, що в Шишацькому районі, цього року представляють Полтавщину. Їх агітбригада називається «Джерело». У себе вдома вони навіть дорослих залучають до проблем екології.

Владислава Корнієнко, представляє команду «Джерело» с.Сагайдак, Шишацький р-н

- Мислимо глобально – діємо локально. Стараємось робити все, що в наших силах, звертаємось до керівництва, до сільської ради, і на місцевості організовуємо прибирання ставків чи парків, які найбільше цього потребують.

Проблема ландшафтів – головна тематика цьогорічного конкурсу. Організатори пояснюють: кожна команда має завдання.

Тамара Радченко, завідуюча відділом екології та охорони природи Національного еколого-натуралістичного центру

- Донести проблему неруйнації природніх ландшафтів.

Бурштин – головний біль юних екологів з Рівненщини. Щоб достукатися до дорослих, вони провели колосальну роботу.

Софія Кіркуш, представляє команду Рівненської області

- Провели презентації, провели бесіди, роздавали буклети, говорили з людьми, доносили до них інформацію про те, що потрібно зберігати наш рідний край. Потрібно не видобувати бурштин, потрібно берегти ліси.

Вирубка лісів та багато асфальту – цими проблемами діляться діти з Чернівців. 

Христина Гоцуляк, представляє команду Чернівецької області

- Сьогодні будемо доносити думку, що природа – це не тільки красива картинка, вона є частинка нашої душі. Ми живемо в такому середовищі, де дійсно люди забули, що земля – це є наш спільний дім.

Конкурс екологічної просвіти під назвою «Земля – наш спільний дім» проходить уже 16 років. Щоразу – у різних містах. Цьогоріч – в Полтаві, бо команда з нашої області стала переможцем у 2016. Про результати еко-змагань буде відомо 17 травня. За підсумками дітей обіцяють нагородити дипломами Національного еко-центру, Полтавського Департаменту освіти і науки, а ще – цінними подарунками та сертифікатами.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію