liky.ua – у Полтаві з’явився сервіс, де можна перевірити, які медикаменти є у лікарні

Послуга безкоштовна, доступна для всіх, єдине, що потрібно, – підключення до Інтернету. За кілька хвилин тепер можна легко перевірити, чи правда, що в лікарні немає шприців чи анальгіну.

Чи правда, що в лікарні немає препаратів, тепер легко перевірити, забивши в інтернеті liky.ua. Шукати можна за двома категоріями – через назву препарату чи лікарні. 

Вікторія Лоза, радник Міністра охорони здоров'я України

- Ось, наприклад, якщо ми натискаємо на медичні заклади. Ну от, наприклад, візьмемо першу міську лікарню. Зрозуміємо, чи є куплені за бюджетні кошти в першій лікарні анальгін... зараз... і ось ми бачимо кількість анальгіну у першій міській лікарні.

Так само можна шукати за препаратом. На камеру Вікторія Лоза дивиться, де можна купити антирабічну, тобто проти сказу, вакцину.

Вікторія Лоза, радник Міністра охорони здоров'я України

- Просто вводимо в пошук «Індіраб», наприклад, бачите – он у Лубенському міському центрі медико-санітарної допомоги 29 доз.

Навпроти можна подивитися, коли оновлювалася інформація. liky.ua – це поки єдиний в своєму роді портал. Ще на початку минулого року Міністерство охорони здоров'я зобов'язало лікарні звітуватися про наявність препаратів. По різних закладах почали з'являтися електронні сервери. Портал, що презентують, має об'єднати усі лікарні країни. Розробники – громадська організація «Інститут аналітики та адвокації». Кажуть, що спочатку розраховували лише на Полтавську область. Зараз до серверу підключені 4 регіони. Приєднання безкоштовне, слід лише написати заявку, вказати назву медзакладу та відповідального працівника. 

Юрій Нестуля, виконавчий директор ГО «Інститут аналітики і адвокації»

- Зараз йдуть роботи над цим порталом щодо того, щоб він був корисний не лише пацієнтам з точки зору отримування інформації про медикаменти, а й лікарням з точки зору управління адмініструванням власними складами. Щоб зацікавленими у використанні цього електронного ресурсу були всі сторони.

Також розробники працюють над тим, щоб додати програму реінбурсації. Незабаром пацієнти зможуть бачити, у якій аптеці є препарати, передбачені програмою «Доступні ліки». Новий портал – один із наслідків реформ, що зараз відбуваються в медицині. 

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Зміни вкрай потрібні, зміни потрібні радикальні. І ми це все сьогодні робимо і показуємо. Ми могли б також, як інші області, по тому цукровому діабету сказати, що в нас немає комп'ютерів, в нас ще чогось немає. Ми навпаки все робимо, щоб люди зрозуміли, люди побачили, куди бюджетні кошти, податки вкладаються. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію