У День народження Панаса Мирного у Полтаві вручили премію його імені

Лауреатів визначали у 5 номінаціях.

За кращі здобутки, які утверджують гуманістичні та національні ідеали. Щороку у травні премії імені Панаса Мирного вручають у Полтаві.

Вікторія Пащенко, провідний науковий співробітник Літературно-меморіального музею П.Мирного

- Обласна премія імені Панаса Мирного була заснована у 1999 році до 150-річчя від Дня народження Панаса Мирного. Заснована вона була з ініціативи науковців музею Панаса Мирного і вручається щороку в День народження письменника.

Цьогорічну церемонію вручення відзнак традиційно розпочинають покладанням квітів до пам'ятника письменнику. Далі гості переміщаються до музею, де відбувається власне нагородження лауреатів. Дмитро Король із Кременчука сьогодні отримує премію у категорії «Народна творчість, народні ремесла». 

Дмитро Король, лауреат премії ім.П.Мирного

- Намагаюся вивчати, досліджувати, відроджувати, по можливості виходить, також трохи експериментувати, осучаснювати. Більше працюю у витинанці, хоча вивчав і розписи українські, опішнянський, петриківський розпис, також кераміку вивчав, коли навчався у Миргородському технікумі.

Для Дмитра отримана премія, говорить, – це стимул працювати далі. Раїса Плотникова з Лубен також стала лауреаткою цьогорічної премії. Її роман «Реквієм для Рози» визнали найкращим у номінації «Література, літературознавство».

Раїса Плотникова, лауреат премії ім.П.Мирного

- Ця премія, я її вважаю найпрестижнішою премією Полтавщини. І саме ім'я Панаса Мирного – це корифей нашої літератури – для мене це багато значить, і для мене це маленьке свято.

Загалом на розгляд журі свої праці представили 16 митців. Лауреатів визначили у п'яти номінаціях.

Стрічка новин