В одному із професійно-технічних училищ міста військові провели урок

Зустріч із захисниками, для яких діти уже кілька років плетуть маскувальні сітки та збирають допомогу, влаштували волонтери. Курсанти Чутівського клубу юних десантників «Гвардія» привезли макети озброєння, а десантник із 25-ої бригади - прапор з передової.

У Професійно-технічному училищі №17 цього дня незвичайний урок. Замість викладачів - люди у формі, замість конспектів - речі з війни.

Едуард Дубина, вихованець Клубу юних десантників

- Осколки з ГРАДу, з СПГ, міномета 50-міліметрового, також міни, гранати, каски, різні види зброї.

Задача юного десантника - розповісти одноліткам, звідки це все і для чого. Ці речі привезені з фронту керівником Чутівського клубу юних десантників «Гвардія» та його бойовими побратимами, дещо подароване. 

Валентин Діброва, керівник Клубу юних десантників «Гвардія» смт Чутове

- Ну, наприклад, ось засоби зв'язку - радіостанції Р159, у нас 5 таких радіостанцій, це допомагає нам Чутівський військовий комісаріат. Також деякі макети зброї - от кулемет Калашникова, пістолет Макарова...

Валентин Діброва має орден «За мужність» третього ступеню, воював у складі 95-ої аеромобільної бригади у 14-15 роках, був поранений. Зараз займається вихованням дітей і мріє створити в Чутовому Музей війни на Донбасі. 

Валентин Діброва, керівник Клубу юних десантників «Гвардія» смт Чутове

- Тому що зараз усе робиться, щоб забули цю війну. Хочеться, щоб не забулось. Той народ, який не знає своєї історії, - не має майбутнього.

А ще тут присутній випускник училища Сергій Негруб. Він десантник із 25-ї бригади. У нього тут особлива місія - вручити дітям прапор з передової та грамоту. 

Сергій Негруб, військовослужбовець 25-ї бригади

- Це ми написали від нашої бригади Центру професійно-технічної освіти за те, що вони отак організовують людей за допомогою волонтерів, які дійсно допомагають конкретними речами.

Він обіцяє чесно відповісти на будь-які дитячі питання, і зізнається: не хочеться розповідати про погане. Зустріч дітей і військових організувала  Світлана Іванченко. Вона з іншими волонтерками допомагає дітям плести сітки та збирати допомогу військовим, потім передає на схід.

Світлана Іванченко, волонтер

- Для того, щоб діти бачили, яке озброєння у нас і чим наші захисники захищають Вітчизну, тому що діти не мають уявлення. Діти думають, що нам допомагає Америка, інші країни.

Більше року, як учні цього закладу плетуть маскувальні сітки, кікімори для снайперів, печуть пиріжки, ліплять вареники, збирають продукти. Волонтери все це відправляють 25-ій бригаді під Зайцеве. 

Сергій Негруб, військовослужбовець 25-ї бригади

- Хлопці задоволені. Ця сітка - на вагу золота. Накрився - все, тебе безпілотники не бачать. Якщо «там» нічого не роблять, то хоч діти роблять за допомогою небайдужих людей, які беруть участь в цьому.

Стрічка новин