Свято, якому більше століття

Цієї неділі в Україні відзначатимуть День матері. Напередодні про нього почали нагадувати полтавцям. Так, в обласній бібліотеці імені Котляревського відбувся концерт хору «Піснярі». 

В обласній бібліотеці імені Котляревського відзначають День матері. Головні гості - народний колектив.

Юлія Крамарєва, зав. відділом соціокультурної діяльності Полтавської обласної бібліотеки

- Це ті люди, які бережуть народні традиції, українську пісню. Що ми перше пам'ятаємо? Материнську колискову. Тому ми і запросили цих людей, щоб згадати, що таке мама.

Полтавський хор «Піснярі» -  створений при територіальному центрі Подільської районної ради. Вони - постійні гості читальні. Напередодні другої неділі травня, говорять співаки, часто виступають у різних колективах, бо мають у репертуарі відповідні твори.

Іван Кисенко, співає у хорі «Піснярі»

- Про маму у нас від 5 до 10 пісень. Частина пісень написана нашим композитором Топтуном Віктором Миколайовичем. Частина - іншими композиторами. І, звичайно, у нас їх виконують і хор, і солісти.

День матері у світі почали відзначати більше 100 років тому. У 1914-ому його започаткували в Америці. До України свято офіційно прийшло у 2000-му, хоча для кожного, зізнаються полтавці, - близьке. 

Іван Кисенко, співає у хорі «Піснярі»

- Мама - це святе, звичайно. Тому ми виконуємо з особливим натхненням пісні про маму. При згадці про маму ми згадуємо своє дитинство, юність. Ми дякуємо мамі за те, що нас виховала.

Стрічка новин