Не критична, але неординарна - фахівці розповіли про ситуацію на полтавських полях

Останні приморозки на грунті цього тижня сягали мінус 4 градусів. Тож, культури, які саме проросли, потрапили під удар. Зараз аграрії радяться: що пересівати і чи матиме це сенс. Адже до всього - у землі вкрай не вистачає вологи. Якою культурою фермери хочуть замінити невдалі посіви і чи мають ще на це час - говорили у п'ятницю в обласній адміністрації під час селекторної наради.

Ситуація на полтавських полях досить складна. Озима добре пережила зиму і снігу на поверхні було вдосталь, але весна внесла негативні корективи. 

Cергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА

- Ми мали приморозки та вже другі приморозки. Тобто, ті, що були у квітні і ось позавчора. Крім того, ми маємо нову проблему - недостатня кількість вологи в грунті. Тобто, все це разом стримує темп польових робіт, по-друге, стримує розвиток посівних культур.

Морози, що відбулися, багато лиха не наробили, але пересівати доведеться, кажуть в обласній адміністрації під час селекторної наради. Максимум -4 на грунті цього тижня були у Лубнах, Пирятині та Гадячі. Фахівці кажуть: рослини постраждали локально, утім не масово. Однак коригувати плани таки будуть.

Наразі загалом зернових посіяли на 90% від запланованих, хоча в окремих районах є показники і в 19%. На стадії завершення посів соняшнику, з цукровим буряком цьогоріч фінішували.

Cергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА

- Із загального клину ярих культур 75% вже посіяні. І нам треба обговорити, бо багато аграріїв хочуть засадити все решту практично кукурудзою. Ми вважаємо, що це не зовсім і правильно. Ми мали минулою зимою 70 тисяч кукурудзи під снігом. Її то зібрали вже навесні...

Натомість радитимуть садити гречку, якої на полях небагато. Фахівці говорять, що до кінця травня ще можна досіяти круп'яні культури, а також сою. 

До речі, понад норму цьогоріч на полтавських полях посадили гороху - 130%. І хоча місцевий попит на нього спадає, зате він привабливий для експорту. Країни Азії висловили бажання закупляти в Україні бобові у великих обсягах.

Стрічка новин