Історії двох капеланів

Духовний наставник, психолог, пастир, військовий священик - називають їх по-різному. Хоч зброю вони не тримають в руках, але рушницю перезаряджають. А зона АТО для них - це територія допомоги іншим. Про життя двох капеланів: Олександра Петрушкевича та Ігора Убий-Вовка - далі в сюжеті.

Пастир у військовій формі. На його грудях є наліпка «капелан», а ще дві медалі. Вони не державні, це - знак вдячності від військових за духовну підтримку на фронті. 

Ігор Убий-Вовк, капелан

- Це «Грузинський Легіон». Коли я спитав: «Хлопці, ви з Грузії, а нам тут допомагаєте. Чого так?!». А вони сказали: «Коли у нас була війна, коли був страшний «зелений коридор», то ми пам'ятаємо, як українці прислали нам кораблі, гілекоптери, як вони забрали наших дітей і жінок. Ми прийшли віддавати борг». Було дуже зворушливо. А інша медаль від «спеців». Ми їм допомагаємо, а вони нам так віддячили.

Ігор Убий-Вовк проводить богослужіння в зоні АТО, а до цього 26 років відслужив у церкві. Війна на Сході, волонтерство, Піски, Бутово, Авдіївка, зараз - Станиця Луганська - це і є життя цього капелана.

Ігор Убий-Вовк, капелан

- З початку війни ми возили все, що потрібно. Потім я побачив, що окрім їжі, одежі, бронежилетів, шоломів, хлопцям потрібна духовна підтримка.

А цей чоловік стояв біля витоків капеланства. Каже: «Головні задачі священика в армії - це духовна підтримка, медична допомога та перезарядка зброї». Але сам капелан не бере в руки вогнепальні знаряддя.

Олександр Петрушкевич, капелан

- Я понад рік служив у 93-й механізованій бригаді. Ми стояли в Пісках, Опитне, Донецький аеропорт. На данний час ми культивуємо служіння капеланів. В 2015 році воно тільки зароджувалось.

Тепер капеланство - майже професія.

Вікторія Піскова, організатор зустрічі молоді з капеланами

- На державному рівні є така посада. Коли раніше, в перші роки війни, яка зараз триває на Сході, їздили задля духовної підтримки. Це був душевний поклик. То тепер це державна посада, яка введена в Збройних силах України.

Посаду військового капелана в рядах Нацгвардії може отримати людина, яка є священнослужителем релігійної організації, має трирічний досвід, духовну освіту та володіє державною мовою.

Стрічка новин