Українцям загрожує чергова пастка

Цього разу - через земресурси. Наслідки, кажуть представники агропідприємств, будуть геополітичними та соціальними. І просто катастрофічними. Наступного року в Україні мають зняти мораторій на продаж земель. Аграрії взялися рятувати ситуацію: кажуть, земля - не товар і оголосили Всеукраїнську акцію «Не дамо вкрасти землю!». Адже 25% світових чорноземів знаходяться саме в Україні.

Земля - не товар, а засіб виробництва. Полтавці-представники Аграрної партії України виступають проти продажу землі в нинішніх економічних умовах. Трохи більше, ніж за півроку, запевняють вони, вимушений мораторій знімуть і тоді відбудеться справжня катастрофа для держави.

Василь Бурлака, в.о. голови Полтавської обласної асоціації фермерів і приватних землевласників «Відродження Полтавщини»

- Врази підніметься ціна на землю, щойно вона перейде в інші руки. Врази піднімуться ціни на с\г-продукцію. Ви зараз подивіться, що робиться на селі: села зникають. Це і сади, і овочівництво, тваринництво. Отак, де потребують людські руки - там практично вже ніхто цим не займається.

Українці мають низьку купівельну спроможність, натомість до країни незабаром хлине абсолютно неякісний товар. А наші фермери ледве зводять кінці з кінцями, говорить Віктор Скочко. І вже нині політики закладають нову бомбу. 

Віктор Скочко, голова Полтавської обласної організації Аграрної партії України

- Нам Уряд підготував новий сюрприз. До кінця травня він пообіцяв провести це рішення через Верховну Раду. І запустити із 2018 року продаж землі. Ми рахуємо, що це - катастрофа, прірва, з якої України вже не вибереться.

Нинішній проект закону про обіг земель аграрії взагалі не сприймають, адже він розбалансовує усе, що тільки можна у земельному праві. Тим паче, що така реформа не підтримується відповідними інститутами та абсолютно не сприймається самими сільгоспвиробниками.

Григорій Шарий, кандидат наук із державного управління, член Аграрної партії України

- Треба приймати новий земельний кодекс, де буде розділ про обіг земель с\г-призначення, про державний земельний банк, про державний банк землі, про те, що треба вертать землю місцевим громадам, спочатку надавать право викупа державному фонду земель і місцевим громадам.

За українські землі наразі змагаються іноземний капітал та місцеві олігархи. Якщо перший тисне через побажання МВФ щодо відкриття ринку землі, то другі намагаються протягнути це саме рішення через Конституційний Суд України. Щоб зупинити розпродаж землі і застерегти владу від безвідповідальних рішень, Аграрна партія проводить Всеукраїнський збір підписів «Не дамо вкрасти землю!». 

Віктор Скочко, голова Полтавської обласної організації Аграрної партії України

- І забезпечити, щоб кожен громадянин, який має не лише кошти і бажання, а й досвід і знання, як працювати на цій землі, міг реалізувати своє право. А яка доля у майбутньому на цьому «дикому» ринку землі тих сільгоспвиробників, які стали на шлях органічного землеробства? Ми загубимо цей досвід, бо я переконаний: вони не виживуть.

Натомість Аграрна партія розробила 16 послідовних кроків - законопроектів для завершення реформи. На це, кажуть представники політсили, необхідно ще 3-5 років. До 29 травня вони просять усіх небайдужих допомогти врятувати українську землю і поставити свій підпис. Це можна зробити у наметах в містах та райцентрах області. Аграрії мають зібрати 3 мільйони підписів з позицією громадян України і привезти до стін Верховної Ради.

Стрічка новин