Гілки, що залишаються після проріджування лісосмуг, у Карлівці пускають на паливо

Їх подрібнюють та отримують щепу, яку потім використовують для опалення будівель. Технологія, кажуть фахівці, не нова, проте вона вигідна і економічно, і екологічно. Більше про неї знають мої колеги.

Вони виробляють паливо буквально зі сміття. Те, що залишається від проріджування лісосмуг, на цьому підприємстві збирають та відправляють на переробку.

Максим Макуха, представник ГО «ЕКОЛТАВА»

- Правильна лісосмуга повинна бути схожою на решітку. Тобто між деревами повинен бути простір, щоб розрізати вітровий потік. Якщо вона загущена, вона припиняє працювати. Розчищаючи лісосмуги, раніше великі колоди забирали, а гілки, які залишалися, просто спалювали.

Тепер такі гілки проходять через це обладнання. Спеціальний автомобіль подрібнює їх, в результаті чого з'являється щепа. Її, говорить власник підприємства, можна використовувати як біопаливо для твердопаливних котлів.

Еміль Філбазов, власник підприємства з виробництва щепи

- Є котли спеціальні, які призначені для щепи. Вона шнеком подається і опалюють вони щепою.

За день на підприємстві виробляють до 20 кубів щепи. Матеріалом здебільшого служать відходи з акації та клену. Отриману сировину тут розфасовують та продають.

Максим Макуха, представник ГО «ЕКОЛТАВА»

- Великі підприємства, їм не зручно великі котли опалювати дровами. Потрібно дуже багато колоти дров. Щепу можна завантажити у великі мішки по кілька сотень кілограмів, засипати у великі бункера і вона, як сипучий матеріал, потрапляє безпосередньо в зону горіння котлів.

Головне, кажуть еко-активісти, у справі проріджування лісосмуг не перестаратися. Адже ці насадження створені для захисту сільськогосподарських полів від ерозії. Якщо їх знищити повністю, це загрожує екологічною катастрофою.

Стрічка новин