Близько 50 чоловік без роботи - у Полтаві перестали працювати дві заправки «Екометан»

Керівництво останніх запевняє: їх «прикрило» товариство «Полтавагаз» через те, що фірма відмовилася купувати в нього сировину. Більше інформації - у наступному сюжеті. 

Газозаправна станція «Екометан», що на трасі «Київ-Харків». Тут порівняно недорого заправляли машини служби таксі, деякі комунальні підприємства Полтави, відомі в регіоні фірми і просто водії. Зараз її роботу призупинено. У кінці квітня на об’єкті вилучили прилад обліку газу, простіше - лічильник. Події того дня тутешні працівники інакше як «рейдерським захопленням» не називають. 

Віктор Грабовський, працівник компанії «Екометан»

- Вони просто хотіли прикрить заправку...

Олександр Авраменко, працівник компанії «Екометан»

- Так як першу станцію вони закрили, тобто перекрили людям роботу, всі залишилися без зарплати, ми намагалися перешкодити цьому. Але вони нахабним чином перелазили через паркан.

У кадрі видно: працівники станції намагаються не пустити людей у формі. Ті заявляють, що в рамках досудового розслідування мають провести слідчі дії. Усе завершується демонтажем лічильника і зупинкою роботи станції. Керівництво фірми «Екометан» запевняє: порушено правила Газового кодексу. Щоб не перешкоджати роботі об'єкту, слід було встановити інший лічильник. Тим більше, що він  - сертифікований і перевірений був напоготові.

А це вже знімаємо за тиждень потому - на станції з’являються спеціалісти «Полтавагазу». Проте, як виявилося, у них завдання - лічильник поставити, проте не пломбувати. Чому - коментувати відмовляються. 

- Всі питання до нашого керівництва.

- Ми задаємо питання, вони не беруть слухавку.

Із начальником служби обліку газу намагаємось зв’язатися телефоном. 

- Чи можете пояснити по телефону: чому ваші люди відмовляються пломбувати лічильник?

- Я не знаю, хто ви.

- Я ж назвалася, мене звати Олена Ляшенко, я журналіст Студії «Місто». 

- Дуже приємно, але ваш телефон я не знаю...Вибачте.

Невдовзі після цього мій співрозмовник з'являється на території станції разом із головним метрологом «Полтавагаз». На усі запитання відповідь...

- Без коментарів...

Після кількагодинних суперечок лічильник таки встановлюють, проте керівництво «Екометану» не задоволене.

- Він не опломбований, не введений в експлуатацію, в трубопроводі є газ, для того, щоб опробувати на герметичність - потрібно лише відкрити засув і зняти пломбу, вашу. 

- Газопровід не використовувався, його слід перевірити.

- Що вам заважає це зробити?

- Це виконують інші служби.

- Будь-ласка, дзвоніть в іншу службу.

Чому робота станції фактично блокується - представник від «Полтавагазу» не коментує. 

- Ми виконуємо роботу. Будь ласка, не заважайте.

Олег Ковальов, голова ради директорів компанії «Екометан»

- Це називається використання службового становища та використання своєї монополії на ринку газу для вирішення своїх задач.

Генеральний директор фірми «Екометан» пояснює: все почалося після зміни газпостачальника. 

Володимир Сидоров, генеральний директор ТОВ «Екометан»

- Ми з кінця 2015 року відмовилися купувати газ безпосередньо у «Полтавагаз». Чому - тому що у них газ трохи дорожче, і вони являються посередниками.

Зате надходить сировина трубопроводом, що належить «Полтавагазу». Ця ситуація - повторення того, що відбулося взимку на станції «Екометан» в мікрорайоні Огнівка. У ході обшуку за участю поліції та працівників «Полтавагазу» там також перекрили газопостачання. Правоохоронці ситуацію не коментують, посилаючись на таємницю слідства.

Стрічка новин