Прем'єра у Полтавському театрі ляльок

Артистка і майбутній режисер поставила на сцені дипломну роботу. Причому, першими її мали змогу оцінити саме діти і їхні батьки. Вистава, стала інсценуванням англійської казки та отримала назву «Рецепти від страху».

Казку «Груффало» акторці лялькового театру Юлії Шевченко подарувала знайома. Прочитавши її, Юлія вирішила написати п'єсу. 

Юлія Шевченко, режисер вистави «Рецепти від страху»

- Якось навіть я не очікувала, що буде так легко працювати, писати і взагалі, що сам процес постановочний був не важкий. Гарні актори, гарний тандем, музика... Усе мені здалось на одному подиху.

Прем'єра отримала назву «Рецепти від страху». Для Юлії Шевченко, яка є акторкою театру і одночасно завершує навчання у харківському виші, вистава - дипломна робота. Але перші глядачі - маленькі діти.  

Це вистава відкритим прийомом: видно і ляльку, і актора. На сцені троє акторів, п'ятеро героїв і подвійна історія. Також режисер намагалася використати якомога більше предметів у виставі. Тому у дитячій кімнаті речі оживають і стають персонажами. Застосували на сцені і певні спецефекти.

Володимир Козуб, головний художник Полтавського обласного театру ляльок

- Там і зоряне небо, і перевтілення. Цю декорацію можна назвати «трансформер». Ось вона стоїть так, потім отак, потім там східці ставлять. На них лазять сови, змії... Як зазвичай, у ляльковому театрі можна більше зробити фокусів, ніж у драматичному.

А ще п'єса дає поради, як впоратись зі страхами.

Юлія Шевченко, режисер вистави «Рецепти від страху»

- Можливо, батькам до роздумів: як у ігровій формі пояснити дітям, що не варто боятися темряви або грому. Це більш для батьків роздуми. А діткам - повчальна ігрова весела історія. Ми часто боїмося невідомого. Я думаю, важливо просто усвідомити, чого ти боїшся і тоді вже не так страшно.

У переддень прем'єри відбувся і так званий допрем'єрний показ. Ініціатива обласного театру ляльок - благодійна: на виставу безкоштовно запросили учнів шкіл та дітей-переселенців із зони АТО. Вони першими оцінили нову постановку.

Стрічка новин