За півроку група телефонних шахраїв виманила в українців кілька мільйонів гривень

Кілька мільйонів гривень за легковірність. Протягом півроку група шахраїв у Полтавській області телефоном виманювала гроші у громадян. Зловмисники представлялися поліцейськими, працівниками фіскальної служби, працівниками банків та вимагали перерахувати кошти за непритягнення родичів чи бізнесменів до кримінальної відповідальності. Більше про цю шахрайську схему - у наступному сюжеті.

«Не хочеш, аби родич потрапив за грати, - плати». За такою схемою телефоном працювала група зловмисників. Шість місяців четверо її учасників систематично заволодівали грошима та цінностями довірливих українців. 

Руслан Бірюков, заступник начальника ГУ НП в Полтавській області

- Усі особи є мешканці Полтавської області. Ще до злочинного угрупування входила особа, яка знаходиться в місцях позбавлення волі та знаходиться на території не підконтрольній Україні, у так званій терористичній організації «ЛНР».

Ошукані громадяни перераховували кошти на вказані фігурантами банківські картки. Потім, за допомогою сервісу переказу коштів, здійснювали їх конвертацію в рублі, а в подальшому переводили в готівку на непідконтрольній Україні території в Луганській області. На даний момент особи підозрюються у вчиненні близько сотні епізодів протиправної діяльності. Унаслідок шахрайських дій фігуранти завдали шкоди громадянам з різних областей України на кілька мільйонів гривень.

Андрій Жилін, начальник управління Прокуратури Полтавської області

- Під час затримання даних осіб проведено 11 обшуків на території Полтавської і Харківської областей. Речові докази, також грошові засоби, які вилучені в ході даних обшуків, прийняті до матеріалів кримінального провадження і будуть в подальшому використані як докази у ході судового розгляду.

Відомості за даним фактом внесені до ЄРДР за частиною 3 статті 190 Кримінального кодексу України (Шахрайство). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3-х до 8-ми років.

Стрічка новин