У найкращих традиціях вандалізму

У Полтаві пошкодили ще кілька пам'ятних знаків, присвячених загиблим воїнам АТО. Центральна вулиця, чисельні перехожі та правоохорнці не злякали зловмисників. Цього разу підпалили дві стели загиблим бійцям АТО та героям Небесної сотні. Подробиці - далі в сюжеті.

Вандали в центрі міста. Ламали, били, тепер ще й палили. Дві меморіальні дошки: бійцям АТО та героям Небесної сотні - пошкоджено. Підпал помітила жінка, яка доглядає за стелами. 

Ірина Іванова, доглядає за меморіалами

- Я сьогодні вранці ходила перевіряти, як прижилися квіти і все було нормально. А ввечері, я побачила, що стела була ушкоджена, вона була опалена, вона була сплюндрована. І там були штучні квіти, які фактично всі згоріли.

Підпалювачів не злякала ані облдержадміністрація напроти меморіалів, ані вельми людна вулиця, ані правоохоронці, які чергують поруч. Більш того - зловмисники залишилися не поміченими.

Володимир Пасічко, інспектор слідчого відділення відділення поліції № 1 (м. Полтава)

- Під час роботи на місці події експерти – криміналісти вилучили залишки невідомої речовини, за допомогою якої невідомі особи намагалися підпалити та пошкодити пам'ятні знаки. Зараз дані частинки направлені на дослідження до експертно-криміналістичного центру.

Не помічені та не покарані, принаймні, на цей момент. Правоохоронці кажуть, що підпал навмисний. А батько загиблого бійця АТО, фото якого є на одній зі стел, переконаний, що це чергова провокація.

Олексій Кабушко, батько загиблого в АТО Мирослава Кабушка

- За рік у Полтаві знищено 11 меморіальних дошок на школах, на ВУЗах. Два тижні тому пошкоджено 3 могили загиблих бійців. Хто може цим займатися?!

Випадки руйнування та пошкодження меморіалів, присвячених бійцям АТО, у Полтаві - не перші. Однак, щоразу знаходяться громадські активісти та ветерани АТО, які беруться за відновлення пам'ятних знаків. Ці дві стели теж невдовзі набудуть первозданного вигляду.

Стрічка новин