Марш-парад духових оркестрів відбувся у Полтаві

Цього року тут зібралося 26 колективів з області, серед яких є аматори і професіонали. Як це було бачили наші журналісти. 

37 років поспіль у Полтаві проводять марш-парад духових оркестрів. Цього разу тут зібралося 26 колективів: як аматорських, так і професійних. Серед учасників - єдиний в області дівочий народний аматорський духовий оркестр «Роксолана» Кременчуцького педагогічного коледжу ім. Антона Макаренка. 

У складі оркестру 40 дівчат, які навчаються в коледжі за спеціальностями  «вчитель початкових класів» та «вихователь дошкільних закладів». 

Жанна Кучеренко, учасниця духового оркестру «Роксолана»

- В цьому році нам виповнилося 17 років, 1 квітня. Ми святкували наш День народження. На оркестр намагається все: від української тематики до зарубіжної, до популярних творів музичних.

Демонструвати свої вміння приїхав і дитячий духовий оркестр «Квітограй». Учасники колективу діти віком від 8 до 16 років, всі вони - учні Семенівської дитячої музичної школи. За час існування дитячий оркестр здобув чимало нагород. 

Борис Долина, керівник дитячого духового оркестру «Квітограй» 

- В цьому році у нас було перше місце на Всеукраїнському конкурсі, на марш-параді ми 3 роки підряд займаємо друге місце. Були в нас обласні конкурси і гран-прі, було і третє місце і друге місце. Отакі у нас перемоги. Є перше місце по огляду художньої самодіяльності, огляду народної творчості.

Всі оркестри поділили на три категорії: професійні творчі колективи, колективи творчої самодіяльності міст, районів, сіл, і колективи від навчальних закладів. За виступами учасників спостерігало кваліфіковане журі, яке очолив директор Полтавського музичного училища ім. Лисенка Микола Демченко. 

Микола Демченко, голова журі 

- Головні критерії – це майстерність виконання програми, художній рівень програми, злагодженість в русі оркестром до концертного майданчика і перебування на ньому. І, звичайно, артистизм. Думаю, тут буде все гарно, адже полтавці найкращі цінувальники музики.

Після завершення марш-параду на полтавців від його учасників очікував святковий концерт на Театральній площі міста.

Стрічка новин