У сімдесят - персональна виставка і сан диякона

Полтавський митець та голова обласного осередку Національної спілки художників Юрій Самойленко традиційно та оригінально відзначив свій ювілей. У духовно-культурному центрі, що при Свято-Успенському соборі, митець представив нові картини під загальною назвою експозиції «Небозвід». А ще саме цього дня він став священнослужителем.

Юрій Самойленко потрапив до Національної спілки художників України 27 років тому, на кілька років пізніше очолив обласний осередок організації. І попри солідний досвід у мистецтві, представляє у Полтаві свою третю персональну виставку, присвячену 70-літтю. 

Юрій Самойленко, автор виставки «Небозвід»

- Персональних виставок не може багато бути. Є виставки, які пересуваються з одного приміщення в інше. А кожна виствка персональна повинна мати певний задум, певну концепцію. Тому в житті повинно бути не знаю скільки, але не може бути багато.

Персональна виставка має гучну назву «Небозвід», адже сам митець відчуває себе частиною безмежного Всесвіту і переконаний: усім варто частіше дивитись у небо, адже люди надто живуть матеріальним. Художник говорить: подумки він завжди між хмар, коли малює. 

Юрій Самойленко, автор виставки «Небозвід»

- Ось моя хата старенька, де я виростав. І коли виходиш у селі в серпні - думаєш: ну як же можна бути не віруючим, атеїстом? І думати, що якийсь вибух створив цю гармонію. Треба думати, що з неба все почалося і на небі все повинно завершуватися. І в кращому випадку продовження життя після життя.

Про творчі плани художник мовить так: лише просить можливості ще малювати, аби встигнути втілити себе. До речі, саме у день відкриття виставки Юрій Самойленко став дияконом. 

Сергій Шаматрін, художник

- Те, що було до слова, до крапки, до лінії. Це звук. Це навіть не нота. Це абстракція. Тому, коли людина працює  з почуттями, почуття - це і є абстракція. Це коли почуваєш, а вимовить не можеш, зобразити не можеш. Так оце «не можу» найсильніше відображається в абстракції Юрія Олексійовича.

Колеги Юрія Самойленка наголошують: він відкритий і молодий, хоч і сильний митець. А головна ознака його юності - нинішня виставка. І бажають художникові такого ж безмежного натхнення, як кольори на його полотнах.

Стрічка новин