Документальна історія війни

У полтавському архіві презентували виставку, присвячену Дню пам'яті та примирення. Фото, текстові документи, статті, агітаційні плакати - усе передає настрої, що панували у період 41-43 років на Полтавщини. В експозиції є й унікальні речі. Бачили їх наші журналісти.

Життя, обпалене війною. Тут презентують виставку про епоху нацистської окупації, репресії та злочини. Але якщо пройти трохи далі - побачиш фотографії та документи про національне життя краю та духовне відродження.

Тарас Пустовіт, заступник директора Державного архіву Полтавської області

- У період 1941- 43 років, населення Полтави вперше дізналося і про Голодомор, і про репресії, і про видатних діячів УНР. Про Грушевського, Петлюру, Коновальцева. Все це можна було знайти на сторінках «Голосу Полтавщини», в «Дніпровій хвилі».

Представляють 50 світлин: статті, обкладинки книг та газет, листи. Найбільше приваблюють фотографії: вони передають всю трагедії та велич народу. Але в центрі уваги - унікальна папка с таємничими паперами.

- Це списки німецьких вояків, які полягли тут, на території Чутівського району. Тут опис їхніх могил. Списки німецькою мовою, але з конкретизацією: де поховані, де перебувать і дата загибелі цієї людини.

Виставка присвячена Дню пам'яті та примирення. Перші, кому презентують «історію в документах», - молодь. Декого з присутніх це змушує згадати історії своїх пращурів.

Софія Коротич, школярка

- Мені розповіла бабуся, їй в цьому році буде 91 рік, як вона жила в той час. В них була велика хата, 10 дітей, але вижили лише 5. Вони були багатими селянами, але коли більшовики прийшли до влади - їх вигнали з хати. А саму хату спалили.

Нагадаємо, у Полтаві тривають дні вшанування пам'яті радянських військових з нагоди 72-річниці Перемоги над нацизмом у Європі.

Стрічка новин