Полтавські ветерани: «Не вбивайте нас морально!»

Урочисті збори з нагоди Великої Перемоги відбулися в обласній адміністрації. Губернатор і голова облради традиційно запросили героїв і ветеранів з різних районів Полтавщини. Для них - привітання, квіти, подарунки, частування і обговорення проблемних питань.

Іван Мошляк, ветеран

- От заскакує у палату, а палати триярусні замполіт без ока одного: «Хлопці, закінчилася війна!». Усі - і там, і там скакали, падали, плакали, обіймалися. 9 травня. А 10 травня мене з госпіталю виписали, направили в Німеччину в артилерійський запасний полк.

Іван Мошляк День Перемоги пам'ятає прекрасно. Він зустрів його у місті Чеснакові, Польща. Тоді ветерану було 18. Сам він родом із Глобиного. Після війни 45 років пропрацював у зв'язку. Єдине, про що шкодує у житті, - мало приділяв уваги родині, а все працював. З 87-ого року - незмінний голова районної ради ветеранів. Чоловік говорить: їх організація - одна з найбільших: понад 16 тисяч різних ветеранів. Що сьогодні необхідно таким, як він - відповідає: підтримувати моральний дух.

Іван Мошляк, ветеран

- А таких, які брали участь у боях, - залишилось 500 людей. Але вони вже майже і не ходячі, і не лежачі. За грошима ми не тривожимось, а за те тривожимось, що нас морально у багатьох випадках вбивають. От у цьому році ми будемо зустрічати 9 травня як 9 травня. А його у нас хочуть заховать.

Залюбки ветеран приїздить до Полтави - на урочистий прийом до голови обласної ради та губернатора. Тут традиційно вітають свідків і захисників Другої світової. Подарунки, грамоти, квіти і польова каша. А ще - щорічне фото біля адміністрації. Хоча, ветеранів на них стає все менше і менше.

Іван Мошляк, ветеран

- Будем жить!

Стрічка новин