Втеча з пекла: сьогодні Полтава в особливих квітах

Згадують мужніх полководців, героїв Радянського Союзу та події Другої Світової війни. Учасники військових дій - святкують, а молодь - пишається прадідами. Як проходили урочистості до 72-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні - далі в сюжеті.

Від Стели Героїв до пам'ятника Зигіну. Серед цих людей: ті, для кого цей день особливий, і ті, що зараз воюють за країну. Є тут і діти, які мало що знають про війну. Але всі присутні з квітами і згадують події Другої світової.

Дмитро Черкас, школяр

- Ми сюди прийшли, щоб вшанувати пам'ять Зигіна, бо він подарував нам мирне небо над головою.

72-а річниця перемоги над нацизмом у Світовій війні - це найсвітліше свято для цього чоловіка літнього віку. 17-річним він пішов воювати, числився у танкових військах. Про нагороди та медалі не думав, хотів звільнити народ та відбудувати країну. Зараз на його грудях безліч медалей, але скільки - чоловік не знає, бо не рахував - не вважав за потрібне. На око - їх понад 40.

Іван Дворцов, ветеран

- Пам'ятаю перші дні, коли нас призвали. Ми дали клятву на вірність Батьківщині, якої ми і до сьогодні притримуємося. Де б ми не знаходились, що б не робили, ми знаємо, що дали цю клятву. Ми притрумаємося її до кінця і будемо примножувати бойові традиції наших славних Збройних Сил і нашого народу.

Від пам'ятника полководцю Зигіну до братської могили, від братської могили до меморіалу героям-авіаторам. Цей пам'ятний знак має назву «Втеча з пекла». Він присвячений легендарному звільненню радянських військовополонених з табору смерті на бомбардувальнику «Хейнкель-111». На пам'ятнику перелік прізвищ усіх героїв, а біля пам'ятника схилили голови сотні людей.

Разом з Полтавою в цей день і очільник міста.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Саме по вулиці Петра Юрченка існує Авіамістечко, де все життя була авіадевізія. Ми хочемо теж вшанувати пам'ять тим льотчикам-авіаторам, які пройшли через Велику Вітчизняну війну. Вони своїм подвигом, своєю працею здобували тоді перемогу для нашої незалежної держави.

Зазначимо, у Полтаві проживає 368 учасників Другої Світової. Героїв Радянського Союзу - вже немає в живих.

Стрічка новин