Панчохи плюс синтепон дорівнює лялька

Завідувач відеоархівом обласного телебачення презентувала першу виставку своїх ляльок. Казкові та мультяшні герої - видуманих персонажів від Ольги Страхової зараз можна побачити в одному із залів музею-садиби Короленка. На відкритті виставки побували і мої колеги.

Гоголівська панночка, мультяшний домовичок Кузя, кумедні бабусі, мішечок щастя - на перший погляд це схоже на закулісся театру. Виставку панчішної ляльки відкрили у музеї Короленка. 

Ольга Страхова, авторка виставки

- Панчішна лялька - це лялька, яка зроблена з панчох, колгот жіночих. Наповнювач - це синтепон.

Саме завдяки синтепону, каже майстриня, вдається легко формувати вираз обличчя. Для деталей вона використовує валяну шерсть чи синтетичне волосся, очі - інколи з магазину, інколи виготовляє сама. Є ляльки замовлені - ось цей мультяшний домовичок Кузя зроблений на прохання зятя, а є випадкові - як оця свинка.

Ольга Страхова, авторка виставки

- Я коли беру панчохи, я їх виварюю певним чином і вони змінюють колір, здебільшого стають персикового кольору. А ця чогось випадково стала рожевого кольору. Думаю, значить буде свинка.

Лялькарство  - це хоббі, яке  авторка вперше показує на широкий загал. Ольга Страхова завідує архівом обласного телебачення. Колеги кажуть: свої ляльки дарує друзям, віддає для благодійних ярмарків.

Наталія Святцева, керівник редакції програм для дітей ТРК «Лтава»

- Вона сама, мені здається, іноді, схожа на своїх героїв. А можливо, навпаки, герої іноді схожі на неї - теж такі безпосередні, веселі, сповнені такої творчої атмосфери і з таким своєрідним блиском в очах.

Умовили її на виставку працівники музею. Із дебютом Ольгу Страхову вітають колеги по роботі. 

Людмила Нестуля, колега авторки

- Вона настільки людина скромна, вона ніколи не хвалиться, не піариться, виносити це на суд громадськості - це вперше. І я дуже рада, що вона зробила цей крок.

Стрічка новин