Термомодернізація дозволяє економити до півтори тисячі гривень на теплі

Всерйоз термомодернізацією свого будинку зайнялися мешканці однієї із багатоповерхівок Кременчука. Сім років тому вони створили ОСББ. До цього часу провели ремонти під'їздів, утеплили фасад, встановили індивідуальний тепловий пункт. Чи вдається їм економити на комуналці за рахунок проведених заходів - дивіться у матеріалі наших журналістів.

Цьому будинку у Кременчуці вже більше 20 років. З початку його існування тут мешкає пані Галина. Жінка розповідає: сім років тому жителі багатоповерхівки вирішили створити ОСББ. Про свій вибір на користь об'єднання до цього часу жодного разу не пошкодували.

Галина Коломійченко, мешканка будинку по вул. Велика Набережна, 57

- Коли ми до ЖЕКу відносилися, то тут більше бардаку було. Коли стало ОСББ, почало в нас щось робитися. І дах зробили, і ремонт в під'їздах робиться, дитячий майданчик робиться. І на суботники в нас люди раніше не виходили ніколи, зараз - активні люди стали.

Активніше люди із цього ОСББ почали діяти і у напрямку термомодернізації. На загальних зборах проголосували за встановлення у будинку індивідуального теплового пункту. 

Максим Макуха, представник ГО «ЕКОЛТАВА»

- Їх великою перевагою є автоматичне регулювання в залежності від температури зовнішньої, встановлюється датчик температурний на північній стороні, там де не потрапляє сонце, а також є регулювання по часу - в залежності від того, коли знаходяться люди, коли потрібна найбільша кількість тепла і коли не потрібно тепло.

Цей проект обійшовся у 350 тисяч гривень. Власними коштами придбати дороговартісне обладнання мешканці не могли. Фінансово допомогли у міській раді. Плюс - «теплий» кредит від держави. Нині, говорить голова ОСББ Наталія Маширова, вже мають змогу порахувати перші зекономлені кошти.

Наталія Маширова, голова правління ОСББ

- Однокімнатна квартира за цю зиму зекономила десь від 1200 до 1500 грн. А сам ІТП, ми взяли кредит, однокімнатна квартира повинна була сплатити 800 грн на 5 років, тобто воно окупилося за рік.

Пані Галина за трикімнатну квартиру в ОСББ сплачує 115 гривень. За ці гроші, говорить, має чистий під'їзд та прилеглу територію, а взимку отримувала комфорт і тепло в оселі.

Галина Коломійченко, мешканка будинку по вул. Велика Набережна, 57

- 22-24 було, у кого - 19. В залежності від того, як люди утеплилися. А взагалі, я скажу, тепло. Якщо в нас раніше було в квартирах і по 16, і по 18. У мене кімната, яка сюди виходить, у нас взагалі там було 16, навіть 14. А зараз тепло.

Нині у міжопалювальний період мешканці будинку планують провести утеплення мереж. Ці заходи, кажуть, дозволять не витрачати тепло дарма. Із вдалим досвідом застосування нової технології енергозбереження представники ГО «ЕКОЛТАВА» полтавських журналістів познайомили в рамках проекту «Link: Центр сталого енергетичного розвитку Полтавщини».

Стрічка новин