Ветерани з дітьми вшанували загиблих визволителів

Покладання квітів сьогодні відбулося у Шевченківському районі, біля пам'ятного знака на честь 60-річчя Великої Перемоги. Там зібралися учні шкіл і ветерани. Традиційно свято продовжилося у територіальному центрі.

Тетяна Іванівна Терентьєва живе у Полтаві зі шкільних років. Зараз їй 94. Але вшанувати пам'ять загиблих ветеранів все одно щороку приходить. Одягає простий піджак з медалями і, як зізнається сама, намагається триматись, навіть фарбує губи червоною помадою.

Тетяна Терентьєва, ветеран

- Закінчила 10 класів, пішла до армії і всю війну до останнього, 4 роки була на фронті. Була начальником посту НОС - це така організація, що займалась спостереженням у повітрі, з літаками пов'язано, з артилерією.

9 травня зустріла у Польщі, далі повернулася до Полтави, де пропрацювала на 20-ому заводі. Вже звідти пішла на пенсію. Згадувати і думати, як вдалося пережити війну, не легко, говорить ветеран. Але найважчим за всі роки війни Тетяна Терентьєва називає визволення Сталінграду.

Тетяна Терентьєва, ветеран 

- Коли звільнили Сталінград - тоді вже стало легше. Була перемога. Потроху звільняли Україну, всю нашу землю. Уже була мета і радість, адже ми звільняємо.

Таких, як Тетяна Терентьєва в Полтаві залишається зовсім мало. І одиниці можуть прийти на урочистості до 9 травня. Зокрема, у Шевченківському районі міста.

Дмитро Задворкін, голова Шевченківської районної у м.Полтаві ради

- Ветеранів, які саме брали участь у війні, зараз - 19. Залишається їх дуже мало, з кожним роком все менше і менше.

Традиційно ветерани і школярі напередодні 9 травня збираються біля пам'ятного знака на честь 60-річчя Великої Перемоги. Після покладання районне свято продовжується у територіальному центрі. З нагоди 72-ої річниці Перемоги у Другій світовій війні ветерани отримують відзнаки Президента. Двоє із них - звання підполковника і майора. Також у закладі підготували традиційну польову кашу та концерт.

Стрічка новин