Понад 40% полтавських будинків обладнані лічильниками теплової енергії

Цей показник на підприємстві «Полтаватеплоенерго» вже до кінця року планують істотно збільшити. У міжопалювальний період робота зі встановлення приладів обліку, запевняють його працівники, лише активізується.

У 2015 - 5%, у 17-ому - вже 40. У полтавських будинках щороку з'являється все більше лічильників теплової енергії. Держава вимагає, щоб кожна гігакалорія була на обліку. Відтак на комунальному підприємстві «Полтаватеплоенерго» цього року мають масштабні плани щодо забезпечення будинків приладами обліку теплової енергії. Зараз кількість таких перевищила 550. Встановлювали лічильники, кажуть на підприємстві, і упродовж опалювального періоду, коли дозволяли погодні умови. Коли були сильні морози прилади збирали у цехах, коли стало тепліше - проводили монтаж у підвалах. Стан цих приміщень у деяких будинках, розповідають фахівці, залишає бажати кращого.

Олександр Струтовський, старший майстер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

- У 30% підвалів - є пошкоджені каналізації. Ми теж повідомляємо про це ЖЕО. Зіштовхнулися із ситуацією, що жив безпритульний чоловік у цьому підвалі. Залишив від себе багато речей. Гарно, що ЖЕО спрацював швидко, прибрав там. Скажімо так: на наші плани це ніяк не вплинуло - за 2 дні планували встановити, за два дні встановили.

У міжопалювальний період ця робота, кажуть на підприємстві, пожвавиться. У планах до кінця року - ще плюс 600 лічильників.

Роман Кашин, заст. генерального директора зі збуту ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

- Протягом опалювального періоду до нас були численні звернення з проханнями, а то із вимогами, встановити лічильники загальнобудинкові. Мешканці це обґрунтовують тим, що вони можуть фактично сплачувати за отриману теплову енергію, можуть здійснювати якісь заходи з регулювання, з утеплення і мати якийсь економічний ефект.

Економічний ефект, як показує практика, є. В середньому будинки з лічильниками можуть заощаджувати до 12% коштів. В деяких багатоповерхівках ця цифра сягає 30%. Рівень економії, відзначають фахівці, залежить від багатьох факторів. Серед них - утеплення будинків, місць загального користування у них - підвалів, горищ, під'їздів, та, звичайно, раціональне використання самої теплової енергії.

Стрічка новин