«Вальори» - це його вершина

У Полтаві художник Анатолій Лавренко відзначив ювілей новою виставкою. На 60-річчя митець підготував тестовий проект, написавши картини на одному подиху за досить короткий час. А в День народження перезентував їх полтавцям у галереї «АРТ-Місія».

Якщо всі очікують подарунки до свого Дня народження, то полтавський художник Анатолій Лавренко навпаки - робить приємне іншим. До 60-річчя він презентує виставку робіт «Вальори». Ці полотна мистецтвознавці називають найяскравішим проектом у житті.

Євген Анічин, куратор проекту «Вальори»

- Концептуально нового проекту в його житті. Це його вершина. Ми співпрацювали з ним у декількох проектах. Перший - «Колір гранату», другий - «Білі фарби натхнення». І це - третій. Тим самим, я вважаю, це вершина його творчості на сьогоднішній день.

Вальори - це один із методів роботи над художнім твором. Анатолій Іванович виніс їх на передній план.

Анатолій Лавренко, автор виставки

- Тут же треба від чогось відмовитись. Я відмовився від контрасту, від обрису. Береться колір, максимум - два і робиться тонове нюансування, я б так сказав.

Працювати над виставкою художник почав наприкінці минулого року. І картини створив «на одному подиху». Хоча, зізнається митець, ймовірно, що дана експозиція - це тест.

Анатолій Лавренко, автор виставки

- Я мислив виставку не однією картиною. Це виставка концептуальна. Тут однією картиною мислити неможливо, не буде зрозуміло, навіщо художник так робить. Я хочу привернути цією виставкою увагу глядача до того, що живопис - це не контраст, а нюанси, тонкощі.

Експозицію «Вальори» можна переглянути у галереї «АРТ-Місія».

Стрічка новин