Берег над Ворсклою почали вирубувати

У Прирічковому парку, який обговорювали як місце побудови Льодового палацу для хокеїстів, минулої суботи з'явилися господарники. Територію почали розчищати. З лопатами, сокирами і навіть спецтехнікою тут запрацювали сотні людей.

Зазвичай вона тут катається на велосипеді. Але сьогодні - працює. 

Парасковія Бережна, учениця гімназії №31

- Я сьогодні з ножицями - дрібні гілки за мною.

Суботнього ранку Парасковія розчищає набережну Ворскли.

Парасковія Бережна, учениця гімназії №31

- Батько нас запросив всією родиною. Тепер тут прибираємо. Заради того, аби було чисто і комфортно, бо у Полтаві мало місць, де можна нормально відпочити.

Людно і шумно. Сотні полтавців рубають, вигрібають і виносять сміття, що захаращує прирічковий парк у мікрорайоні Левада. 

Працюють цілі колективи підприємств та організацій. Вони розподілились по всій території набережної - від готелю «Турист». Розділили й обов'язки: збирають сміття, виловлюють його з води, вирубують сухостій та підлісок, аби територія не була непроглядною.

Дмитро Козиренко, архітектор ГО «Сity lab»

- Причому прибирання проходить із розбірним збором сміття, тобто, окремо папір, окремо пластик і скло. Привезли сюди так звану «дробилку», аби одночасно деревину, яку спиляли, обрубали і винесли переробляли. І пізніше, настільки я знаю, КАТП-1628 забере все сміття, що на одну купу ми згребемо.

А ще у такий спосіб привертають увагу до цієї території. Активісти кажуть: полтавці прибирають і показують, що ця територія не покинута і потрібна громаді. Тому самі її облаштують. 

Проект потенційної набережної, розроблений фахівцями, тут же демонструють, збирають думки, яким жителі хочуть бачити парк.

Сергій Колєснік, представник ГО «Сім доріг»

- Ми бачили новий проект парку і ми дуже зацікавлені у ньому. Ми хочемо більше залучити людей і з нашої організації, тому максимальною кількістю прийшли, аби допомогти. Я б хотів бачити тут лавки, щоб було усе прибрано, цивільно. Аби можна було прийти з дітьми, щоб були гойдалки, місця для занять спортом.

Але для початку - прибирають. І таким чином долучаються до щорічної всеукраїнської соціально-екологічної акції «Зробимо Україну чистою разом!».

Дмитро Козиренко, архітектор ГО «Сity lab»

- Близько кілометра він туди углиб до траси продовжується. От половину його, як мінімум, ми сьогодні охопимо. І надалі з якоюсь періодичністю - місяць, два будуть подібні акції проходити. Думаю, що до кінця літа ми досить непогано приберемо цю територію.

Далі - будуть виносити питання на розгляд міської влади, аби прибережну територію облаштовувати, а русло річки вперше за 30 років розчистити. Можливо, кажуть полтавці, слід і патрулювати парк, адже місцеві жителі вважають його не зовсім безпечним.

Стрічка новин