У Дібрівці змагалися коні

Перегони скакунів вже стали доброю традицією. Цього року їх супровожувало грандіозне свято із показовими виступами вершників, розвагами для дітей та концертом зірок української естради. Із кінних змагань - репортаж Крістіни Брігіди та Євгена Чорного.

Дібрівський кінний завод - один із найдавніших та найбільших центрів розведення рисистих коней в Україні. Щороку навесні тут влаштовують свято. Тисячі людей з'їжджаються сюди, аби стати свідками грандіозного видовища - кінних перегонів. 

Володимир Дорош, організатор кінно-спортивного свята у Дібрівці, музикант

- Ніколи не треба забувати, що український народ надзвичайно любить коней. Ми всі козачого роду. Ми всі виросли на цих традиціях і не треба про це забувати ніколи в житті. Ви бачите, з кожним роком це свято набирає обертів і я думаю, що ми правильно робимо, що спрямовуємо кошти на проведення загальноукраїнського свята.

Спочатку - парад племінних коней. У ньому беруть участь переможці різноманітних змагань серед скакунів. Потому - власне самі скачки. Завдання учасників перегонів - якнайшвидше подолати коло у 1600 метрів. Посміхнулася сьогодні фортуна досвідченому Андрію Прокопенку. Він став переможцем. Допоміг йому у цьому дворічний Парнас.

Андрій Прокопенко, учасник змагань

- У нього мама Підшивка, а тато Афоризм. Перша літера повинна бути мамина, а в слові, щоб була літера татова. Афоризм - «А». Парнас. Але в нас він Дід Панас.

Для Парнаса, говорить пан Андрій, це були перші скачки у житті.

Андрій Прокопенко, учасник змагань

- Це орловська порода. В тому році я їхав на його сестрі рідній. Правда її звали. Зараз вона непогані результати показує на Київському іподромі. А він рідний брат їй. І батько той самий, і мати та сама. Але їй в тому році трішки не пощастило. Програла півніздрі. Друга приїхала. А братику пощастило.

Окрема частина свята - показові виступи вершників. Побаченим глядачі залишилися враженими.

- Дуже цікаво. Зібралося дуже багато людей. Ми на такому не вперше. Я от була, напевно, років 10 тому, то от привела вже молодшу сестричку. То, звичайно, дуже класно: і скачки, і показові виступи.

- Дуже гарні враження, дуже гарні емоції, позитивні. Все нам подобається. Ми тут живемо ось через город. Кожен рік тут буваємо і бажаємо всім сюди приїжджати, щоб подивилися, яке у нас свято, які в нас діти виступають, спортивна секція дуже гарна.

Крістіна Брігіда, кореспондент

- Головні герої свята у Дібрівці - коні. Їх тут можна побачити не лише на іподромі, а й на таких спеціальних тренувальних майданчиках. У якості вершників на них себе випробовують і діти, і дорослі.

Додатковий бонус для гостей свята - концерт. 

СолоХа, співачка

- Є нагода, можливість всім людям побачити і послухати весь мій репуртуар, це дуже веселі пісні. Такі під це свято: українські, з народними мотивами, з українським мелосом. Буде дуже колоритно.

Свої виступи присутнім дарували також Володимир Дорош та Петро Чорний.

Стрічка новин